Vánoční dekorace na dveře – Inspirace

Vánoční dekorace na dveře mohou být vyrobené z chvojí, šišek, větviček, mechu, listů a dalších přírodnin. Fantazii se meze nekladou. Krásný vánoční věnec můžete vytvořit téměř ze všeho a zvládnete to i sami a za pár korun. Pokud nechcete přímo kulatý adventní věnec na dveře, vyrobte ovál, čtverec, obdélník, kapku či srdce. Našli jsme pro vás par zajímavých inspirací. Záleží na vás, který si vyberete.

Věnec patří mezi nejoblíbenější vánoční dekorace. Jeho tvar navíc symbolizuje neustálý koloběh života. Rok se o Vánocích uzavírá a zároveň začíná znovu. Vyrobte si vánoční věnec na dveře a přivítejte vaše blízké u vás doma. Nejvíc nás většinou potěší taková vánoční výzdoba bytu, kterou si doma vlastnoručně vyrobíme. Pro výrobu jednoduché i složitější dekorace využijte různé přírodní materiály.

Vánoční věnec na dveře

Výroba dekorace na venkovní dveře branky, vrata, či na vchodové dveře může být v duchu zimy i Vánoc. Netradiční věnec na dveře může být velice zajímavý a dekorativní, i když bude zcela jednoduchý. Hodí se jako dekorace na chalupu, na chatu, na vchodové dveře do bytu i rodinného domu. Jednoduchá výroba vám navíc nezabere mnoho času. Pěkně ho dozdobí i vánoční hvězda z papíru.

Použitý materiál:

 • Pár slabších šlahounů popínavé rostliny, jako je psí víno, vinná réva či rdesno
 • Slabší větvičky hlohu či šípku s červenými plody
 • Provaz nebo lýko

Návod:

Na výrobu této vánoční dekorace na dveře použijeme několik slabších šlahounů výše uvedených popínavých rostlin. Nejprve je stočíme do kruhu a vytvoříme základní tvar věnce. Pak postupně přidáváme větvičky hlohu nebo šípků. Větvičky stáčíme a proplétáme stále stejným směrem a na závěr přivážeme provaz na zavěšení.

Vánoční věnec obmotaný stuhou

Na tomto vánočním věnci není vůbec nic, co byste sami nezvládli. Slámový základ věnce stačí jednoduše po obvodu postupně obtočit stuhou, která bude barevně ladit s přidanou výzdobou. Můžete přidat pár květů, šišek či baněk nebo sušených plodů. Stuhu i ozdoby přichyťte tavnou pistolí. Hezky vypadá i omotaná šňůra umělých perel, která ji zdobí. Do stejného stylu dolaďte i další vánoční dekorace.

Vánoční věnec na dveře z ozdob

Luxusní věnec na dveře vyrobíte z malých baněk a ozdob na stromek. Stačí je postupně navléknout na kolečko z pevného drátu, kterému na konci uděláte očka, abyste ho mohli dobře svázat. Jednotlivým baňkám předem vždy zkontrolujte závěsná očka. Pokud jsou volnější, přilepte je tavnou pistolí. Jednotlivé baňky také můžete nalepit na slaměný nebo polystyrenový základ věnce tavnou pistolí.

Věnec se sušenými plátky pomerančů

Pokud máte raději přírodní dekorace, použijte proutěný nebo třeba zlacený základ. Na něj nalepte sušené plátky pomerančů, citronů, grepů i jablek, celou skořici, hvězdičky badyánu, nasušené květy i plody, oříšky, kaštany či žaludy. Pěkně vypadají i rozkrojené makovice, sušené hortenzie nebo snítky cesmíny. Přidat můžete i ozdoby z papíru.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „Vánoční dekorace na dveře – Inspirace

  Lucie

  (23.10.2021 - 13:35)

  Dalším způsobem, jak využít pomeranče, může být výroba dekorace pot pourri. Pomeranče se spolu s jablky a kořením (hřebíček, skořice…) usuší v troubě a na několik dní vloží společně s esenciálními oleji do uzavíratelné nádoby. Po asi týdnu už jen stačí obsah nádobky rozložit na nějaký ozdobný talířek (doporučuje se dřevěný).
  Tato dekorace nelahodí pouze oku, ale také nádherně voní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *