Vánoční zahradní dekorace – inspirace

Venkovní vánoční dekorace na zahradu nám pomáhají naladit sváteční vánoční atmosféru. Dejte šanci své fantazii a kreativitě a vytvořte si venkovní výzdobu sami.

Rozsviťte větve stromů

Ať už jsou větve stromů bez bílého sněhu, anebo zasněžené, ozdobte je vánočními světýlky. Vytvoříte tak ve své zahradě v adventním čase romantickou náladu. Instalací venkovních vánočních světýlek a zavěšením luceren či petrolejových lamp navodíte tu pravou vánoční atmosféru. Můžete nazdobit i ptačí krmítka. Světlo svíček a žárovek se krásně odráží od bílého sněhu a vytváří tak na Vánoce zcela dokonalou zimní kompozici.

Vánoční koule z proutí

Ozdobné proutěné koule můžete zakoupit, anebo si je můžete vytvořit třeba z ratanu, anebo z proutků vrby nebo třeba břízy sami. Prodávají se také okrasné koule z vláken agáve, která je velmi odolná vůči vodě. Do každé koule zapleťte vánoční řetězy se světýlky. Zapojte svoji fantazii a vaše venkovní vánoční inspirace potěší všechny sousedy i kolemjdoucí.

Sněhuláci ze dřeva

Ze tří velikostí proutěných koulí můžete vytvořit i sněhuláky, anebo si je můžete poskládat ze tří dřevěných kulatin uříznutých pilou. Sněhuláci ze dřeva oživí každou zahradu a budou z nich mít radost děti, vaši sousedi i kolemjdoucí. Na rozdíl od těch sněhových vaši sněhuláci vydrží i teplé počasí a oblevu. Přidat můžete i vánoční skřítky, které můžete zakoupit nebo vytvořit.

Zasněžené zákoutí ze starých sáněk

Vytvořte si originální zimní zákoutí s klasickým dřevěnými sáňkami. Dejte chvojí do plechového kyblíku, přidejte lucerny, klasické či elektrické svíčky, šišky a další přírodniny. Naaranžujte vánoční dekorace na sáňky, a pokud není bílá zima, použijte umělý sníh ve spreji. Tradiční vánoční dekorace před dům jako stvořená na advent i Vánoce bude na světě.

Nazdobený vánoční žebřík

Využijte starý dřevěný žebřík a vytvořte si díky němu venkovní vánoční dekoraci v jakémkoli provedení. Postavte žebřík ke vstupním dveřím, na zápraží, terasu, verandu či do zahrady ke stromu a vytvořte tak krásný vánoční efekt. Přidejte zelené chvojí, větvičky jmelí, cesmíny, šípků či jeřabin, šišky a další přírodniny. Doplnit můžete dřevěné ozdoby, plastové vánoční baňky a stuhy. Podobnou dekoraci si dejte na dveře i do oken.

Velké vázy, amfory a květináče

Použijte kamenné květináče, keramické amfory s chvojím, nastrojte plechové kbelíky a smaltované konvičky nebo jakékoli velké nádoby. Zkuste je nazdobit podle svého vkusu. Zimní dekorace v ozdobných květináčích z kameniny nebo její imitace vytvoří luxusní vánoční dekoraci k vile, chalupě i starému domu a podpoří jejich originálního a osobitého ducha. Bohatá výzdoba s jehličím a listy stálozelené bobkovišně vypadá naprosto impozantně se sněhem i v holomrazech. Zkuste k tomu přidat vánoční či adventní věnec na dveře v podobném duchu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *