Hubení_vos

Víte, jak se zbavit vosího hnízda? Poradíme vám

Vosí hnízdo je obtěžující, stejně jako nebezpečné. Jak na hubení vos a likvidaci jejich domova? Mnohdy je nejlepší volbou profesionál. Proč?

Během období prázdnin, zvláště když je teplo a trávíme mnoho času venku například u vody nebo na terasách restaurací, je vosa nejotravnějším hmyzem. Také její štípnutí dokáže způsobit nepříjemnosti a to i v případě, že na něj nejste alergičtí. O to větší problém nastává, když se u vás nebo ve vaší blízkosti vosy zabydlí.

Prevence a pomoc odborníků

Pokud se nejedná o nejmenší zárodky hnízda, které teprve vzniká, je vždy lepší nechat práci na profesionálech. Důležité je také dbát na prevenci, aby nebylo hubení sršňů nebo vos vůbec nutné. Nalákejte je zbytečně na sladké, které mají rádi nebo na neopravené praskliny, ve kterých se mohou ubytovat. Také můžete v létě a v jarních obdobích používat přírodní i umělé odpuzovače:

  • Imitace vosího hnízda
  • Past na vosy
  • Esence (aromatická citronová svíčka nebo citronová kůra, chilli, hřebíček, kyselina octová)

Nezbytná výbava

Kromě prostředků, kterými budete hnízdo odstraňovat, se vybavte především vhodným oblečením, ideálně speciálním oblekem, který zabraňuje bodání. Neměly by vám chybět rukavice a především kukla / přilba přes hlavu. Také si předem zajistěte únikový plán pro případ, že se vám deratizace nepodaří. Měli byste mít místo, kam utéci a zavřít za sebou dveře před případným naštvaným rojem. Dopředu je také vhodné si zjistit více o chování hmyzu, zejména to, že hnízda nejsou obydlená celoročně a že vosy neútočí bezdůvodně – bodat začnou až při obraně hnízda a při otřesech v něm, na které reagují podrážděně a agresivně.

Vodou i postřiky proti vosám

První možností, která nás napadne, když se chceme zbavit hnízda, je pořídit si speciální chemii. Hubení vos je tímto způsobem možné a doporučené zejména pokud se zabydlí ve výšce na stěně. Chemické prostředky bývají účinné, ale nelze je použít kvůli jejich agresivitě, pokud se vosy ubytují v zemi, abychom nepoškodili půdu a její přirozenou rovnováhu. Na zemní hnízda je dobré například lití horké vody a následné přikrytí vstupního otvoru drnem trávy.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *