Co je to Boho styl a jak s ním začít?     

Boho styl je jeden z nejoblíbenějších stylů, ke kterému tíhnou hlavně ti, co prahnou po nespoutanosti a ležérnosti. Milovníci minimalismu ho asi neocení. Díky pár tipům však můžete svůj interiér změnit k nepoznání. Světa Boho je bez striktních pravidel a konvence, který vám pomůže vyjádřit svou osobnost.

Boho styl

Boho styl je termín, který se vyskytoval už v průběhu 19. století ve Francii a označoval originalitu a osobitost s trochou rebelie. V podstatě nemá žádná jasně definovaná pravidla, aniž by pozbýval vkus. Při tvoření interiéru ve stylu Boho dochází ke vzniku osobního životního prostoru, který obsahuje prvky, které se nám opravdu líbí. Inspirujte se ve svém nitru a určitě poznáte, jaké prvky zvolit.

Boho styl s přírodními prvky

Boho styl bydlení má více podob. V tom základním se využívá kombinace bílých a smetanových odstínů s přírodními materiály. Použijte kvalitní dřevěný nábytek z masivního dubu a interiér zútulněte pomocí doplňků. Inspirací vám může být vintage styl. Použijte třeba dlouhé závěsy v barvě ivory. Barva ivory white patří do skupiny off-white, má nádech do žluta či krémova. Oproti tomu optical white je čistě bílá. Na dřevěnou podlahu dejte ručně pletený kobereček v zemitých barvách. Použijte pouze dřevo a odstíny bílé a béžové pro stylově čistý interiér.

Boho styl s prvky orientu

Čerpejte z Blízkého Východu a zařaďte do svého domova kus tajemné atmosféry. Dejte na podlahu barevné perské koberce a přidejte řadu malých polštářků, na postel, na sedačku, nebo třeba na zem po kraji místnosti. Můžete si dát na zem i futon pro relaxaci nebo cvičení ranní jógy. Boho styl je jedinečný koncept bydlení s absencí striktních pravidel, plný tvorby a zcela osobitých dekorací. Můžete jej zkusit propojit i se stylem feng shui.

Boho styl s prvky exotiky

Styl Boho nezná hranice a můžete si dovolit to, co chcete. Bohémové a dobrodružné duše se rádi obklopují exotickými předměty a snaží se vyjádřit svoji jedinečnost. Dejte originální zrcadlo přes celou zeď s rámem vytvořeným z mozaiky ze sklíček. Interiér vhodně doplní indiánská dýmka míru, bubínek, socha slona, dřevěného domorodého bojovníka nebo pestrobarevné ryby. Dopřejte si přesně to, co je vašemu srdci i duši blízké. V nespoutaném interiéru se budete cítit vždy jako doma.

Boho styl a originální textilie

Takzvaný bohemian style přeje nápaditým kompozicím a textilním produktům pocházejícím z celého světa. Dbejte na kvalitu materiálů a ruční práci. Použijte ručně tkaný přehoz na postelNepálu, originální kobereček z Tibetu, taburet s přehozem utkaným u jezera Titicaca nebo indiánské vzorytřásněmi. Přidejte závěsnou síť nebo křesílko. Houpání vás příjemně zrelaxuje. Inspirujte se také stylem hygge.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *