os-14-2

Klimatizace a jejich chytré funkce – jaké vychytávky vám zpříjemní obsluhu?

Během horkých dní každý ocení ochlazení, a to zejména v interiéru. Pokojová teplota se totiž může během dne vyšplhat až na hranici 30 °C, což uvnitř domu či bytu vytvoří opravdu nepříjemné prostředí. Vhodné řešení přináší klimatizace, se kterou můžete vzduch v domácnosti ochladit i o několik stupňů.

Současné klimatizace navíc disponují celou řadou chytrých funkcí, které vám zaručeně ulehčí život. Těmi nejzajímavějšími a hlavně nejpraktičtějšími funkcemi vás provedeme spolu s e-shopem Vzdušín.cz, který se řadí mezi jedny z největších autorizovaných prodejců klimatizací na českém trhu.

Správná teplota ovzduší za jakékoliv situace

V létě není nouze o tropické dny, které jsou přirozeně spojené s extrémně vysokými teplotami. S těmi bojujeme nejen ve venkovním prostředí, ale i v interiéru, kde může teplota překlenout až 30 °C – v ideálním případě by se pokojová teplota měla pohybovat okolo 20 °C.

Z dlouhodobého hlediska není pobyt v místnosti s vysokou teplotou zdravý, a proto je lepší investovat do zařízení, které se postará o její ochlazení. Bohužel jen málokdo má možnost nechat si namontovat do bytu či domu klasickou stacionární klimatizaci. A to je také důvodem, proč čím dál tím více lidí sahá po různých alternativách.

Tou nejoblíbenější jsou přenosné mobilní klimatizace, které se postarají o udržení správné teploty vzduchu po celý den. Téměř všechny modely již disponují automatickým módem, který bere v úvahu teplotu vzduchu v daný moment a podle něj upravuje rychlost a intenzitu chlazení – nemusíte si tedy lámat hlavu se složitým nastavováním domácí klimatizace. U většiny moderních modelů lze využít i funkci časovače.

Pro opravdu efektivní ochlazení vzduchu je určená technologie Blue Air, která dokáže mnohem rychleji a rovnoměrněji ochlazovat vzduch. Tuto funkci naleznete zejména u dražších modelů, jako je například Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 14 HP – od ostatních klimatizací se liší vylepšenou konstrukcí ventilátoru a lamel.

Klidný spánek i během tropických dní

Jestliže si chcete i v létě dopřát ničím nerušený spánek, je namístě investovat do klimatizace, kterou budete moci používat i v průběhu noci. V takovém případě je třeba brát v potaz především hlučnost, která může být pro někoho nesnesitelná. Proto se vyplatí vybírat zejména modely, které disponují funkcí Sleep nebo jiným tichým módem – hlučnost domácí klimatizace je pak mnohem nižší.

S výrazně nižší hlučností můžete počítat například u přenosné klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+, která je ve srovnání s podobně výkonnými zařízeními až o 10 % tišší.

Výhodná je také funkce autorestart, která vám zaručí chlazení i v případě, že během něj dojde k výpadku proudu. Ihned poté, co je proud opět spuštěn, se klimatizační jednotka do bytu zapne a bude pokračovat v ochlazování vzduchu uvnitř místnosti. Samozřejmostí je také speciální ochrana zařízení před šokem, kdy dochází ke startu až po pár minutách od obnovení přístupu k elektrickému proudu.

Odvlhčovač a čistička vzduchu v jednom  

Mobilní klimatizace jsou dnes již multifunkční zařízení, která dokážou vzduch nejen ochlazovat, ale i odvlhčovat a čistit – namísto tří zařízení si tedy můžete pořídit pouze jedno. Pokud máte zájem o odvlhčování vzduchu, hledejte modely s automatickým výparníkem kondenzátu. Ten vám zajistí ideální vlhkost vzduchu uvnitř místnosti – tuto funkci nabízí i model DAITSU ADP 12 F/CX Wi-Fi.

Některé modely mohou být opatřeny i funkcí čištění vzduchu. Ty mají uvnitř zabudovaný filtr, skrze který vzduch cirkuluje a přitom se může zbavovat nečistot, plísní, alergenů či prachu – tuto funkci ocení zejména alergici. Záleží především na typu použitého filtru, přičemž se obvykle můžete setkat zejména s uhlíkovým filtrem proti zápachu.

Mobilní pokojové klimatizační jednotky ocení i zarputilí ekologové, kteří se nemusí bát, že by během ochlazování byly používány škodlivé látky. Novější modely využívají pouze ekologické chladivo, které je efektivnější, a hlavně šetrnější k životnímu prostředí. Většina klimatizací je také méně energeticky náročná – běžně narazíte na zařízení s označením A+ až A+++.

Snadná manipulace a ovládání

Velkou předností mobilních klimatizací je zejména jejich velikost a hmotnost, díky čemuž s nimi lze jednoduše manipulovat – někteří výrobci nabízí i mobilní klimatizace do auta. Malá klimatizace váží okolo 20 kg, což nemusí být pro každého přijatelné. Proto je většina modelů opatřena přídavnými kolečky či úchyty pro snadnější manipulaci.

Ničím ojedinělým není ani přehledný dotykový displej, se kterým klimatizaci nastavíte na pár kliknutí. Pro ještě větší pohodlí lze bytové klimatizace ovládat buď pomocí dálkového ovladače nebo rovnou skrze mobilní aplikaci. S ní budete mít zařízení pod kontrolou 24 hodin denně odkudkoliv se vám zlíbí. Jejím prostřednictvím můžete nastavit rychlost chlazení nebo kontrolovat spotřebu energie.

Jelikož není přenosná klimatizace zrovna levné zařízení, vyplatí se ji kupovat u autorizovaných prodejců. Ti vám dokážou nabídnout benefity v podobě prodloužené záruky či kompletního servisu. Oboje nabízí i námi oslovený e-shop Vzdušín.cz, u kterého můžete pořídit i originální náhradní díly nebo využít dopravu klimatizační jednotky zdarma přímo k vám domů.

Obchod také nabízí službu Servis bez starostí. Pokud vaši jednotku bude potřeba reklamovat, pracovníci si pro ni přijedou a jakmile bude opravena, znovu vám ji přivezou zpátky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *