Ratanová zahradní souprava

Relaxujte na zahradě!

Těžko říct, proč jsou Češi zvyklí, že zahrada znamená především práci. Nemáte chuť si někdy také jen tak lehnout, opalovat se, přečíst si dobrou knížku? I k tomu by zahrada měla sloužit. Pro tyto účely si ji však musíte dobře vybavit.

Pokud se na zahradě není kam usadit, zřejmě vás ani nenapadne udělat si relaxační chvilku. Co kdybyste letos místo do nového zahradního náčiní nebo sekačky investovali něco také do lehátek, slunečníku či houpačky?

Zahradní houpačka pod pergolou

Máte na zahradě nějaké zastřešení? Jestliže jste si vybudovali pergolu nebo zahradní altánek, určitě si hodí pod střechou vybudovat posezení i se stolem. Co třeba taková zahradní houpačka? Uvidíte, že o tento kousek nábytku se budou návštěvy prát.

Zahradní houpačka

Houpačka se dá pojmout různě:

  1. Můžete si zavěsit křeslo na střechu pergoly.
  2. Dá se pořídit samostatně stojící houpačka, kterou postavíte kamkoliv do prostoru. Některé typy mají dokonce i stříšku, takže nemusíte řešit zahradní slunečník, jestliže nedáte houpačku pod střechu.
  3. Existují i samostatně stojící hamaky.

Tip: Pokud chcete houpačku ještě více zútulnit, pořiďte na ni měkkou chlupatou deku nebo polštářky. Pak bude doslova vyzývat k odpočinku.

Zahradní slunečník

Zahradní lehátko nejen k bazénu

Nejlépe si člověk odpočine vleže, takže na lehátku. Zahradní lehátko užijete u bazénu, ale i tehdy, když žádný bazén nemáte. Můžete si ho postavit, kam se vám hodí. Jestli se však plánujete opalovat, nezapomeňte se i tak namazat opalovacím krémem. Dnes už se ví, že opalování je pro pokožku spíše škodlivé. Ano, vitamin D ze slunečních paprsků sice potřebujeme, ale všeho s mírou.

E-shop Avenberg.cz má v nabídce relaxační lehátka/houpačky, v podstatě jde o houpací křeslo, což je takový kompromis. Jsou polstrovaná a mají stříšku, takže je můžete postavit opravdu kamkoliv.

A na závěr ještě tip. Při výběru zahradního lehátka, houpačky či jiného sedacího nábytku si nezapomeňte ověřit nosnost.

Zahradní lehátko

Zdroj obrázků: avenberg.cz

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *