sprchový kout

Sprchový kout bez vaničky nebo s ní? Probereme přednosti i slabiny.

Uvažujete o vaně nebo sprchovém koutu? A pokud se vám zdá sprchový kout úsporný na místo i ekonomický provoz, bude s vaničkou nebo bez? Podívejte se na možnosti.

Místo pro sprchový kout v koupelně určíme podle prostoru i přívodu vody a odpadu. Sprchový kout lze situovat do rohu místnosti, k jedné stěně nebo do výklenku. V prostorných koupelnách lze postavit sprchu klidně efektně do prostoru k nové příčce. Sprchový má nejčastěji půdorys čtverce, obdélníku, pětihranu, čtvrtiny kruhu, půlkruhu, může být i kulatý.

Tip: Chybí vám místo na skladování? Vytvořte si systém pro lepší využití úložných prostor.

Snadno a rychle

Nejjednodušší je koupit sprchový kout s vaničkou, stěnami a sprchovou baterií. Pak jej postavit na místo, připojit na vodu a odpad. Lze vytvořit i sprchový kout na míru požadavkům a prostoru. Zvolit lze barvu obkladu, velikost, tvar, hloubku i barvu vaničky, či typ dlažby i vzhled mřížky odtokového kanálku. Lze volit kvalitu a design baterií, sprchy či sprchového panelu, typ skleněné zástěny i dveří.

sprchový kout

Sprchová vanička

Nyní se více používají mělké vaničky, kopírují úroveň podlahy. Snadno se udržují, umožňují snadné vcházení i vycházení ze sprchového koutu a dobře se zabudovávají do podlahy. Mají výtok v blízkosti stěny a prostor pro pohodlné stání uprostřed sprchy bez výpusti. Instalace vaničky v rovině s podlahou zvětšuje vizuální prostor. Hluboká vanička umožňuje sprchování i koupání pro malé děti.

Materiál vaničky

Akrylátové vaničky jsou finančně dostupné, lehké, teplé na dotek, ale vyžadují precizní usazení. Jsou náchylné na poškození. Vaničky ze smaltované, titanové oceli se dobře udržují. Litý mramor umožní zaoblené i ostré hrany. Je neporézní, vysoce hygienický, snadno se udržuje, má vysokou životnost a odolnost proti nárazu. Povrch dna vaničky může být hladký nebo mít protiskluzové provedení.

Sprchový kout bez vaničky

Stačí vydláždit ve sprchovém koutu dlažbu jako v koupelně. Praktická je dlažba velkého formátu s malými spárami pro snadnou údržbu. Do dlažby je třeba zabudovat odtokový kanálek a nerezovou mřížku, které zapustíme pod dlažbu. Existují i hranaté a trojúhelníkovité mřížky. Kanálky s úzkou dlouhou mřížkou dáváme ke stěně.

Zdroj: flickr.com/photos

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „Sprchový kout bez vaničky nebo s ní? Probereme přednosti i slabiny.

    Lenka

    (31.5.2019 - 21:58)

    Hezký večer, co se týče sprchových koutů, koukali jsme na čtvrtkruhové – máte s nimi zkušenosti? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *