Chybí vám místo na skladování? Vytvořte si systém pro lepší využití úložných prostor.

V dnešní době je poptávka po menších bytech s menším prostorem. Do malého bytu se ale musí vejít velká spousta věcí. To je velký problém. Naučte se efektivně využívat prostor.

Mnoho potíží nedostatkem úložného místa spočívá v nedostatečně uspořádaném prostoru. Mnoho z nás totiž stále neumí dostatečně využít celou plochy naší domácnosti tak a vytvořit volná místa. To lze udělat i tak, že nebudete omezeni. Při správném rozvržení se vás omezení nedotknou. Stačí svůj prostor prostě jen chytře využít.

Celou změnu důkladně naplánujte

Nejdůležitější je správné naplánování a rozvržení vašeho interiéru. Vyhněte se přemísťování naslepo a nejprve si vše namalujte na papír. Bytoví architekti vám dokáží účinně pomoci a vyřeší problém s místem. V místě na uskladnění věcí mnohdy stačí vytvořit novou přepážku pomocí sádrokartonu nebo OSB desek. Nejčastěji se nové místo vytváří přepažením chodeb, ložnic či kuchyně. Tam lze využít i zvýšení úložného prostoru. Jen musíte počítat s tím, že pro sezónní věci potřebujete schůdky.

Tip: pro uskladnění věcí jsou vynikající i praktické dřevěné boxy nebo bedýnky.

Rozkládací sedačka s úložným prostorem nebo vyvýšená pódia

Vždy lze razantně předělat vzhled jednotlivých místností i kompozice celého bytu. Při správné realizaci změny se vám v bytě rázem objeví velké množství místa pro uskladnění věcí. V tomto ohledu je výhodné tvořit nenápadné výklenky na vestavěné skříně a dokonale využít i atypický prostor. Rozkládací sedačka nabízí úložné prostory. Stejně tak můžete dát šuplata pod postel nebo umístit postele či sedačky na pódia, kde budou úložné prostory ukryty.

Tip: Jak opticky zvětšit interiér

Změřte se na komody a skříně na kolečkách

Velmi oblíbenou variantou jsou komody. Rozhodně volte hluboké šuplíky. Do těch rolujte oblečení do válečků a stavějte vedle sebe, perfektně tak budete mít přehled o tričkách i svetrech. Přehledný systém šuplíků dokáže divy. Velmi využívanou variantou jsou skříně na kolečkách, které dáte na místo, kde nejdou otevírat a v případě potřeby je pouze posunete, vyndáte věci a zasunete zpět.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „Chybí vám místo na skladování? Vytvořte si systém pro lepší využití úložných prostor.

    dominik

    (9.2.2019 - 14:28)

    Já jsem na to šel jinou cestou a to sice pronájem jednoho osobního skladu. Takže své věci mám, ale už nezabírají tolik místa 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *