Připravte svůj interiér na jaro

Jakmile nás začne opouštět zima a vykukuje sluníčko, všichni se těší na příchod jara. Přivítejte jej čerstvou zelení a veselými barvami. Pokud už se nemůžete dočkat, připravte se na jeho příchod předem. Nemyslíme obrovské gruntování, i když to má za následek vyházení všech zbytečností a v domě či bytě se pak dá mnohem lépe dýchat. K jaru patří veselé barvy a proto opusťte období tichého klidu a rozjímání a nechte probudit i váš interiér. Jaro má být veselé a zářivě barevné. Jarní usměvavá nálada s teplými barvami přijde sama.

Stěhování nábytku a doplňky

Možná zjistíte, že sedačku je třeba dát blíže k oknu, neboť si na ní často rádi čtete. Až ji přestěhujete, zahrňte ji pestrými polštářky. Klidně vezměte barvy a přetřete skříně i kuchyňské židle. Na okno dejte řadu barevných květináčů s bylinkami, petrklíči i narcisy a pořiďte si nové barevné hrníčky, které rozjasní vaši náladu. Budete ladit s venkovní rašící trávou, prvními sněženkami a petrklíči. Jaro je totiž ten pravý čas na změnu. Nemusíte investovat do nových věcí, ale zkuste přestěhovat nábytek a pak i vy nezůstanete stát na jednom místě. Prostě měňte a hyřte barvami.

Tip: Jak správně udržovat koberce v domácnosti?

Jarní provzdušněné místnosti

Pokud máte doma alespoň jeden kus nábytku, který je třeba vyměnit, udělejte to teď. Kupte si něco nového, z čeho budete mít radost. Starého se zbavovat nemusíte, přetřená židle se bude hodit třeba na balkon či terasu jako podložka pod květináč plný květů. Zbavte se věcí, které vás psychicky doslova táhnou ke dnu a drží vás v temné minulosti. Proti depresím se dá bojovat i těmito malými změnami a postupovat malými krůčky. Zbavte se nepříjemných vzpomínek a dejte prostor novým zážitkům.

polš 1

Vpusťte slunce dovnitř

Je čas umýt okna a vpustit dovnitř slunce. Sluníčko nepálí a zima už není tak hrozná. Vyvětráte, protáhnete se a okna se budou lesknout. Netrapte se pár šmouhami a užijte si nádherný, prosluněný a ničím nerušený výhled do zeleně. Vyklepejte koberce, nebo si objednejte odborné vyčištění. Alespoň jednou v roce je nechte profesionálně vyčistit a zbavte je odolné mastné špíny, kterou vysavačem ven nedostanete. Vyžeňte všechny roztoče.

Zeleň a květiny

Nejdůležitější je zeleň a květiny. Zahrňte se bylinkami, květinami a zelení. Dejte si je na okno zevnitř i zvenku, na jídelní stůl, na balkón či na terasu. Bylinky se vám budou hodit při vaření do jídla, na saláty, na čaje i bylinkové limonády. klidně pěstujte sazenice rajčat a paprik a vysejte si řeřichu. Pestrobarevné petrklíče, narcisky, tulipány, crocusy či ladoňky vám zvednou náladu a bude se vám lépe ráno vstávat. Mít se na co těšit je důležité. Šifónové závěsy na oknech, barevné polštářky a květovaný ubrus na stole rozzáří interiér i váš úsměv.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *