nová okna

Podle čeho vybrat správné okno?

Mít ve svém bytě nebo ve svém domě nová okna, je rozhodně správný krok. Z jakého důvodu? Ten hlavní se týká izolace. Nová okna zajistí, že úniky tepla budou minimální. Pokud chcete, aby letošní zima nebyla s ohledem na náklady vytápění tak nákladná, je nejvyšší čas realizovat výměnu právě teď. My vám poradíme, podle čeho takové okno primárně vybrat, aby dokonale splnilo svůj požadovaný účel.

Materiál, ze kterého je vyrobené

To je ta první věc, na kterou byste se měli při výběru zaměřit. Pamatujte si to, že dnes jsou na trhu celkem tři možnosti, ze kterých si je možné okno vybrat. O jaké možnosti se jedná? Jsou to tyto:

  • Dřevo
  • Hliník
  • Plast

Jestliže chcete doporučení, určitě využijte poslední zmíněný materiál, který se pro klasické doby i byty používá nejvíce. Kvalitní plastová okna nadchnou jak svými vlastnostmi, tak rozhodně i nízkou cenou. Investice do nich není tak velká, jako u předchozích variant. Také zaujmou tím, že nevyžadují žádnou údržbu, kromě pravidelného mytí a čištění.

Kvalita izolace

Jak jsme zmínili v úvodu, nová okna vám pomohou zamezit únikům tepla. To znamená úsporu na vytápění, stejně jako to, že se vám daná investice velmi vrzy vrátí. Proto by vás mělo zajímat i to, jak jsou na tom daná okna s ohledem na kvalitu izolace. Dnes jsou standardem plastová okna s trojsklem, která se používají jak u běžných nemovitostí, tak není problémem ani to, že mohou být použity u nízkoenergetických, ale i pasivních domů.

Funkce okna

I toto je dobré zvážit a mít v tom jasno. Prioritní funkcí každého okna by mělo být rozhodně to, že půjde klasicky otevřít. Vhodné je ale zvážit i možnost použití takzvané ventilace. Tedy možnosti otevřít okno lehkým vyklopením, které se hodí ve chvíli, kdy chcete větrat po celý den, a zároveň nechcete mít okno klasicky otevřené. I toto můžeme v současné době označit za věc, která je v podstatě standardem.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *