podzimní záhon

Jaké jsou nejlepší podzimní květiny?

I na podzim můžeme mít na zahradách, v truhlících a v květináčích pestré kombinace barevných květů. Které kvetou právě na podzim? Podívejme se na to.

Pokud si chcete nechat rozkvést své záhony v zahradě nebo na oknech a balkonech podzimní truhlíky, existuje mnoho krásných rostlin, které vás obdaří nádhernou záplavou podzimních květů. Podívejme se společně, jaké to jsou.

Plamenka latnatá – Phlox Paniculata

Rostlina kvete od července do září, některé kultivary i začátkem října. Květy plamenky latnaté mají nádherné barvy od čistě bílé, přes růžovou až po temně fialovou. Některé jsou i vícebarevné. Navíc nádherně voní a lákají denní i noční motýly. Vyhovuje jí humózní půda a vyšší zálivka.

Plamenka latnatá

Třapatka nachová – Echinacea Purpurea

Prérijní trvalka kvete od července do září a má ráda slunné stanoviště a propustnou půdu. Najdete ji v mnoha zajímavých kultivarech. Květy třapatky lákají hmyz včetně včel a motýlů. Jde o léčivou rostlinu, jejíž kořen podporuje imunitní systém.

Třapatka velkokvětá

Třapatka velkokvětá – Rudbeckia grandiflora

Velmi podobným druhem je například třapatka velkokvětá neboli Rudbeckia grandiflora-  Vytváří hustý kompaktní trs se zlatožlutými květy s hnědým středem, začínají kvést v červnu a kvetou do září. Má ráda slunce a výživnou, propustnou půdu. I po řezu vám obrazí a květy opět rozkvetou.

Rudbeckia grandiflora

Hvězdnice keříčkovitá – Aster Dumosus či Symphyotrichum dumosum

Hvězdnice kvete od srpna do konce října a za vhodného počasí, kdy je mírnější nástup zimy, klidně kvetou až do konce listopadu nebo začátku prosince. Existují pestré barvy květů a rostlinky dorůstající různých výšek.

aster - Hvězdnice keříčkovitá

Listopadka – chryzantéma – Chrysanthemum

Tyto rostliny zahrnují neskutečné množství různých druhů a odrůd. Mají různou výšku, tvar i velikost květu. Jsou v neskutečné škále barev od bílé, žluté, růžové, fialové, bronzové až po hnědou. Kvetou na konci léta do pozdního podzimu, klidně až do zámrazu. Jsou krásné a nejde jen o dušičkové hřbitovní kvítí.

chrysantéma

Rozchodník nádherný – Sedum Spectabile

Rozchodníků je celá řada a kvetou od srpna do listopadu. Dorůstají výšky 50 cm a kvetou růžově, fialově až stříbřitě. Zajímavý je kultivar s purpurovými listy. I jejich květy hojně lákají hmyz včetně pilných včeliček a pestrobarevných motýlů.

Rozchodník  - sedum

Záplevák podzimní – Helenium Autumnale

Kvete hojně od srpna do října v neskutečně široké škále barev květů, které pokrývají téměř celou rostlinu. Najdete barvy žluté, oranžové, červené až cihlově hnědé. I k nim se slétávají motýli, včelky a hmyz pro sladký nektar. Má rád slunce a výživnou půdu. Navzdory názvu jde o nádhernou rostlinu s krásnými květy.

Helenium Autumnale - záplevák

Podzimní výzdoba

Všechny tyto rostliny mohou zdobit vaše zahrady, balkony i terasy. Podzim je plný barev. Můžete si s pomocí na podzim kvetoucích rostlin vytvořit nádherná zákoutí, podzimní dekorace nebo třeba podzimní věnec. Nechte se inspirovat na našem webu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *