Feng Shui v ložnici

Věřte nebo nevěřte, harmonie podle Feng Shui má cosi do sebe. Ložnice není výjimkou. Mnohdy, i když dodržujete 8 hodin spánku a další spánkovou hygienu, probouzíte se stejně vyčerpaní a neodpočatí. Může to být tím, že vaše postel není na tom správném místě. Celá ložnice může být špatně situovaná a rušit mohou i doplňky. Zkuste tedy usínat podle zásad Feng Shui.

Nábytek v ložnici

Všichni si nemůžeme kvůli nedostatku místa naskládat nábytek do ložnice, jak se nám zlíbí. Pokud vám to prostorové dispozice nedovolují, pokuste se alespoň udělat drobnější úpravy, které Feng Shui vždy doporučuje pro zdravý a plnohodnotný spánek. Významný detail by měli respektovat všichni, a to i v malém interiéru. Odstraňte zrcadla z ložnice. Nad postelí, tedy v místě, kde máte hlavu, by neměly být výklenky ani obrazy usazené v těžkých rámech.

Tip: Co nesmí chybět ve vaší ložnici? Třeba i toaletní stolek

Tvary v ložnici

Co se týká nábytku, toho obvykle v ložnici moc nebývá, většinou jde o vestavěné skříně. Pokud ale potřebujete mít v ložnici skříň, komodu, prádelník, peřináč či noční stolek, musí být podle zásad Feng Shui. Pro příznivé proudění všech pozitivních energií je nejvhodnější, pokud sestavíte-li jednotlivé kusy nábytku nejlépe do osmiúhelníkového tvaru. Chce to trochu cviku a fantazie, energie vhodná na spánek však bude ideální.

Pryč s rostlinami

V ložnici by neměly být žádné živé květiny. V noci rostliny produkují oxid uhličitý, ale podle učení Feng Shui ještě navíc v sobě zadržují velké množství intenzivní energie, kterou svým obyvatelům ložnice neustále ubírají. Pryč musí jít i akvárium, fontány a nádoby, ve kterých by se mohla vyskytovat voda. Pokud vám prostor v ložnice dovoluje s vaší postelí alespoň minimální manipulaci, podle zásad Feng Shui nikdy nesmí směřovat ke dveřím. Jestliže se dveře otevírají směrem k čelu postele, silná proudící energie může způsobit také nemoc.

Barvy v ložnici

Volte barvy velmi jemné a laděné, v tlumených tónech a ideálně zemitých barev. Hodiny a elektronické přístroje dejte všechny pryč. Vyzařují negativní elektromagnetické záření. Po probuzení si dopřejte vždy příjemný pohled. Vaše ložnice se vám musí vizuálně líbit. Zvolte barvu příjemnou vašim očím a doplňky i dekorace volte raději velmi decentnější. Pravidelně větrejte a můžete použít kvalitní čističku vzduchu, což se tedy s elektronickými přístroji moc neshoduje. Učení Feng Shui udává, že pozitivní energie se obloukem vyhne ložnici, kde je vydýchaný vzduch.

Tlumené světlo

Do ložnice zvolte tlumené světlo. Barevné osvětlení zvolit můžete, ale opět platí, že tyto barvy by měly být velmi jemné, nikdy příliš křiklavé. Pokud toužíte po velice originálním světle, zavěste si do svého okna třeba jemnou, křišťálovou zvonkohru. Ta bude velmi pěkně odrážet ranní sluneční paprsky a tím vám zprostředkuje opravdu velmi příjemnou atmosféru. Tu pak navíc doprovodí jemné cinkání příjemných a zcela nenásilných, uklidňujících tónů.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *