Barva letošních Vánoc         

Barvy Vánoc 2022 letos ovládne tradiční červená, fialová a nadčasová bílá barva sněhu. Vhodné kombinace skvěle doladí přírodní design, který se opět vrací do popředí. Objeví se i pastelové tóny, květy, peříčka či mašle.

Nadčasově bílou, duchovní fialovou a energicky červenou doplní dotek přírody

Jaká je barva letošních vánoc a k čemu se hodí? Červená, fialová a bílá. Zapomeňte na přílišné a kýčovité sváteční zdobení. Do Vánoc letos bude mít co mluvit matka příroda, kterou je třeba s úctou pozvat k sobě domů. Připravte si decentní dekorace a ozdoby na stromeček i do celého interiéru. Ideální jsou ozdoby dřevěné, slaměné nebo z dekorativního vizovického pečiva.

Decentně vyzdobte celý interiér

Do vánočních barev zahalte kromě vánočního stromečku i komodu, jídelní a konferenční stůl, postel, pohovku, dveře i okna, balkon i terasu a kromě vánoční tabule i sami sebe. Nezapomeňte vybrat vánoční balicí papír s tradičními motivy, vhodné doplňky, svícny, stojánky a držáky, které pomohou udržet přírodní design. Vánoční hvězda či vánoční kaktus patří mezi tradiční dekorace, která nezklame.

Trend Vánoc není jen jeden

Zatímco si někdo vyzdobí svoje červenobílé Vánoce, nebo vsadí na duchovní fialovou barvu, jiné nejspíš potěší i další trendy. Do popředí se derou ozdoby ve tvaru květů růží nebo ptačích peříček oděných do nejrůznějších barev. Velkou parádu na stromečku udělají i krásně uvázané stuhy a mašle

Vánoční návrat k přírodě

Po letech konzumu se Vánoce vrací k tradicím a přírodě. Přírodní materiály a doma vyrobené dekorace budou mít trendy sváteční kouzlo. Vyrobte si vánoční ozdoby, ale i adventní věnec se svíčkami, vánoční věnec na dveře i tradiční svícen, nazdobte živý vánoční stromek a napečte tradiční cukroví. Použijte větvičky, šišky, sušené květy i ovoce, koření, ořechy, kaštany, šípky i jeřabiny. Zapomeňte na soby a připomeňte si Ježíška a tradiční staročeské Vánoce.

Vánoce v bílé barvě

Na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem konaném letos v lednu a únoru se prezentovaly nové trendy a barvy na rok 2022. Letošní bílá barva bude lehce doplněná pastelovými tóny. Nádherně vypadá ve spojení se zelenými tóny v odstínu pistácie či máty nebo s ledově modrou. Jemný ledový nádech ozdob, věnců či řetězů doplní tradiční skleněné koule a baňky.

Vánoce v červené barvě

Červená barva v kombinaci se zeleným chvojím se využívá po dlouhá léta. Červená, zelená a bílá patří mezi tradiční vánoční barvy. Jejich kombinací nešlápnete vedle při zdobení interiéru i u venkovních dekorací. Tradiční tmavě zelený odstín můžete vyměnit za pastelově limetkově zelenou, mátovou či pistáciovou.

Přechod mezi červenou a fialovou může tvořit luxusní vínová či bordó. Barva červeného vína vypadá krásně s bílou, zlatou či stříbrnou a vytvoří slavnostní atmosféru v interiéru i exteriéru.

Vánoce ve fialové barvě

Trend fialové barvy občas doplněné barvou bílou či světle zelenou tvoří velmi zajímavou kombinaci, která bude vypadat honosně v bytech, domech i ulicích ve městech. Fialová patří na stromek i na adventní věnec. Je barvou postního období a může také připomínat smutek. Na trhu najdete světle i tmavě fialové koule, baňky, zvonečky, řetězy, květy, stuhy i další vánoční dekorace.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *