zazimování bazénu

Zazimování bazénu před zimou

Jestliže máte menší jednoduchý bazén, zvládnete jej zazimovat sami. Pokud máte větší bazén se složitým příslušenstvím, klidně se obraťte raději na odborníka. Zazimování bazénu před zimou provádíme v době, kdy se pohybují minimální noční teploty vzduchu stále nad nulou a neklesají pod bod mrazu. Teplota vody má být tedy mezi 10 až 15°C. Jak zazimovat bazén v jednoduchých krocích vám nyní prozradíme.

Jak zazimovat bazén

Nejdříve je nutné vyčistit bazén a ošetřit vodu. Správné zazimování bazénu se podaří pouze tehdy, je-li voda v bazénu náležitě čistá. Nejprve je třeba ze dna bazénu odstranit veškeré nečistoty. K tomu použijeme bazénový vysavač. Sítem nebo pomocí ruční teleskopické síťky sebereme nečistoty, které plavou na hladině.

Jakmile očistíme vodu od mechanických nečistot, využijeme testery bazénové vody k zjištění hodnot. Upravíme úroveň pH, tvrdost vody a množství chlóru pomocí bazénové chemie. Zapneme filtraci a necháme běžet dostatečně dlouho, aby se voda v bazénu dobře promíchala.

zazimování bazénu

Pak odpustíme z bazénu vodu na úroveň 10 cm pod skimmer. Místo hlavy vratné trysky našroubujte zátku, jestliže ji nemáme, odpustíme vodu až pod úroveň vratné trysky, a tuto hlavu odmontujeme i s kroužkem a díly bezpečně uložíme. Pak očistíme speciálních čisticím přípravkem i stěny bazénu pod i nad hladinou vody.

Odpojíme veškeré hadice a vylije z nich vodu. Můžeme použít i vysavač na mokré vysávání. Do vody vmícháme podle návodu i zazimovací přípravek se speciálním složením, který během zimy brání růstu řas a zakalení vody.

Ošetření výbavy bazénu

Pískovou náplň filtrace důkladně propláchneme. Výměna za novou by měla proběhnout každé dva roky. Z filtrace demontujeme čerpadlo i hadice a vylijeme z nich vodu. Vodu vypustíme i z filtrační nádoby. Od bazénu se solárním ohřevem odpojíme panely, vysajeme z nich vodu a uložíme je z dosahu mrazu.

Tepelné čerpadlo odpojíme od elektrické sítě a uzavřeme obtokové ventily. Vypustíme z čerpadla vodu a z výměníku čerpadla ji pečlivě vysajeme. Z bazénu vyndáme i bazénové schůdky a očistíme je. Všechny odpojené části příslušenství bazénu uložíme na suché místo bez mrazu. Na závěr zazimování bazénu jej určitě zakryjeme krycí plachtou, která jej ochrání během zimy od padajících nečistot.

Foto: techneco.eu

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *