zapuštěný_bazén

Zapuštěné bazény se vyplatí

V horkých letních dnech je příjemné se zchladit ve vodě. Koupaliště ale bývají často přeplněná, tudíž je lepší mít na zahradě vlastní bazén.

Proč zvolit variantu do země

Největší výhoda zapuštěného bazénu je jeho multifunkčnost. Podle libosti jej můžete umístit do zahrady, ale i do interiéru, což umožní si užívat vodní radovánky celoročně. U venkovní varianty lze zase nainstalovat zastřešení, což opět může koupací sezónu prodloužit a zaplavat si můžete i v deštivých dnech. Zahradní bazén, který je umístěn nad zemí, tyto benefity neumožňuje a majitel se při jeho využívání musí řídit podle počasí.
Bazény do země působí velice atraktivně a budí dojem jakéhosi luxusu. Nenechte se odradit vyšší pořizovací cenou, protože náklady se vám v budoucnosti vrátí. Zapuštěné bazény mají delší životnost a nebudete je muset po jedné sezóně měnit, jak tomu mnohdy bývá u levných nadzemních variant. Mezi další plusy rozhodně patří i větší šířka a hloubka.

Snadnější údržba

Voda v nadzemních bazénech bývá vystavována velkým teplotním šokům, protože ji chrání pouze tenká stěna. To vede k jejímu rychlejšímu znehodnocení a musí se častěji měnit. Pořízením zapuštěného bazénu se tomuto vyhnete, jelikož zde bývá teplota vody stabilní. Stejně tak mechanické čištění je jednodušší, jelikož se dá snadno provádět z okraje bazénu. Na otravné lovení spadaných nečistot pomocí nestabilních schůdků klidně v tomto případě zapomeňte.
Se zapuštěným bazénem odpadá také starost se sklízením na zimu. Čas, který byste strávili rozmontováváním jednotlivých částí bazénu a jejich uklízením, tak můžete využít příjemněji. Zahradní bazén zabudovaný v zemi perfektně splyne s prostředím a zažijete si s ním spoustu příjemných chvil. Investice a menší stavební úpravy vašeho pozemku se rozhodně vyplatí.

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Zapuštěné bazény se vyplatí

    Jana

    (10.7.2020 - 9:24)

    Nejen že se vyplatí, ale vypadá to i lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *