Jak zařídit moderní dětský pokoj

Zařídit dětský pokoj dětem je třeba s velkým rozmyslem. Největším problémem bývá vyřešit prostor. Často bývají dětské pokoje malé, zvláště pokud se do nich mají vejít dvě děti. Vyřešit se to dá patrovou postelí, která zabere minimum místa. Dalším řešením je výsuvné lůžko, které se zasouvá pod vyvýšenou postel, nebo postel sklápěcí, umístěná do skříně. Sklopné postele nabízí možnost vytvořit velmi nápaditý a funkční dětský pokoj. Použijete-li speciální fólie s nápaditým grafickým designem nebo vlastními fotografiemi.

Pracovní kout i stůl

Důležité je ujasnit si hned na začátku, kde bude umístěn pracovní stůl. Měl by být samozřejmě nejlépe pod oknem, aby byla jeho pracovní deska dostatečně osvětlená. Jenže to často nejde. Pokud nemáte pro dítě s nástupem potomka do školy pracovní stůl kam dát, musíte to vyřešit s umělým osvětlením, co nejlépe umíte.

Tip: Zařízení moderního dětského pokoje

Uskladnění oblečení i hraček

Co se týká ukládání oblečení, hraček, věcí a pomůcek, v bytech či domech se již často počítá se šatnou. Pokud ale tato šatna chybí, ani tak nemá být dětský pokoj plný obrovských skříní. Raději oblečení třiďte a ukládejte jako sezonní mimo dětský pokoj. Dětem se bude lépe orientovat ve skříni, udržovat lépe pořádek a nebudou mít skříní zastavěnou velkou část svého dětského pokoje.

Vzdušný dětský pokoj

Barvu řešte raději doplňky, abyste je mohli častěji obměňovat. Je nutné přihlížet i k povaze dětí, k temperamentu a k zálibám. Každé dítě potřebuje mít svůj osobní vymezený prostor a určité místo na soukromí, které je nejvíce a nejlépe zajištěno ve spací zóně, kdy jsou součástí postele často i úložné prostory. Pokoj dotvořte pomocí tapet, magnetických tabulí nebo magnetických nátěrů na zeď a nechte je být kreativní.

Dostatek soukromí

Pracovní zóna se odvíjí od toho, jak snadno se dítě dokáže soustředit na práci a pokud jsou dvě, zda se vzájemně neruší. Někomu stoly vedle sebe nevadí, jinde je naopak praktičtější je od sebe oddělit třeba regálem. Psací stůl doplňte regulovatelnou kvalitní židlí, na které lze nastavit výšku sedáku a sklon opěrek, i výšku samotnou. Dobrá je i podložka pod nohy, která zajistí i menším dětem správné sezení a zdravou oporu nohou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *