zahradní nábytek

Zahradní nábytek, příslušenství i dekorace

Zahradní nábytek má být především odolný, velmi praktický a pohodlný. Musí se nám ale i líbit a zapadat designové do stylu naší terasy, k domu i zahradě. Nikdy proto nezapomínejte ani na estetickou stránku, kterou zahradní nábytek sebou nese. Právě zahradní nábytek totiž bude tvořit celkového ducha vašeho venkovního posezení. Důležité jsou také dekorace, které velmi dobře doladí příjemnou atmosféru při relaxaci a odpočinku. Mohou to být lucerny, různé světelné řetězy, barevné polštářky, podsedky a polstry, teplé přehozy, anebo okolní rostliny a jejich květináče.

Dotvoření venkovního prostoru

Na velkém prostoru se opravdu můžete doslova vyřádit a pohrát si s designem. Vytvořit si malé umělecké dílo. S malým balkónem je třeba naopak zacházet velmi opatrně, ať ho moc nezahltíte. Pro velkou úsporu místa, využijte třeba jeho zábradlí na různé závěsné stolky či květináče, použijte držáky na květináče, nebo využijte také stěny. Neméně důležitý je pak výběr správného zahradního nábytku a zejména stabilního stolu. Je třeba zajistit, aby se vám i vašim hostům pohodlně stolovalo. Jen tak vámi připravené voňavé dobroty neskončí na zemi i s nechtěně převrženým vratkým stolem. Pokud tedy vybíráte zahradní nábytek, berte na zřetel všechny okolnosti.

zahradní nábytek 2

Přístřešky a počty osob

Pokud plánujete mnohem častější grilování než doposud, zkuste třeba pod vhodný přístřešek umístit velmi stabilní koutek s vytvořeným posezením. Zpevněte podestu a použijte altány, pergoly i zahradní párty stany. Při letním grilování se také velmi často situace otáčí a spolu s grilovanými potravinami se opékáme také i my. Proti úpalu se přístřešky opravdu hodí. Velmi praktický je zejména pro větší společnost roztahovací stůl, nebo alespoň servírovací stolek zvětšující plochu. Získáte tak v malém okamžiku o dost více místa. Zvažte také, zda budete nechávat zahradní nábytek venku, nebo potřebujete nábytek lehký, tudíž i snadno přenosný.

Autor příspěvku: Redakce

2 komentáře: „Zahradní nábytek, příslušenství i dekorace

  David

  (30.4.2019 - 10:51)

  Dobrý den
  chtel bych se zeptat kam uskladnit zahradni nabytek pres zimu kdyz nemate kam 😀 Jak to resite vy a jestli nekdo nemate nekdo zkusenost s necim jako je pronájem skladů apod.?
  diky

   Gábina

   (7.3.2020 - 10:41)

   Dobrý den, my jsme si vloni na jaře koupili dřevěný zahradní nábytek a řešíme, kam ho na zimu dáme. Sice nám do pergoly neprší, ale stejně jsme ho tam nechtěli nechávat. Vlhko a mráz se dostane i pod střechu. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme ho odvezli k rodičům, kteří mají velký suchý sklep, tak tam mu bude do jara dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *