ubrusy_do_chalupy_kanafas

Kvalitní ubrusy z kanafasu jsou stále v kurzu

Textil Zítka se specializuje na výrobu a prodej bytového textilu a tkaných oděvních textilií. Používá vysoce kvalitní materiály za dostupné ceny. Kanafasové ubrusy jsou stále hit. Proč vsadit na kanafas, který neztrácí své kouzlo? Čtěte dál. 

Co je to vlastně kanafas? Tato bavlněná tkanina o střední hmotnosti je utkána ze středně hrubých barvených přízí v plátnové vazbě, která je zřetelná na povrchu. Vzory kanafasu tvoří podélné či příčné pruhy, nebo káro, které pak vzniká použitím obojího vzoru. Nejznámější jsou vzory v podobě drobných červených či modrých kostiček o velikosti asi 1 cm. Existují však i rozmanité kombinace barev. Kanafas bývá zdobený drobnými vazebnými efekty a používá se hlavně na ložní a stolní prádlo, jako ubrusy, naprony a prostírky, bytový textil, ale i na oděvy. Český kanafas má u nás dlouhou tradici. 

Proč právě kanafas

Kanafasové a žakárové látky jsou vyrobeny ze 100% bavlny a vykazují velmi dobré a trvalé užitné vlastnosti. Dají se libovolně kombinovat jak barevně, tak i desénově. Mezi textilní bytové doplňky z kanafasových látek patří i ubrusy, naprony, prostírky, polštářky, zástěry, chňapky, košíčky a utěrky. V nabídce jsou i nové látky z ekologicky barevné příze. K těmto látkám jsou k dispozici i produkty z galanterie, jako jsou lemovky, krajky, krajkové i vyšívané záclonky, řasící pásky, nitě nebo knoflíky. Nechybí ani ručně tkané koberce, polštáře, sedáky a rohože. Z kanafasových látek nabízejí různé bytové dekorace – srdíčka, věnce, ptáčky, zajíčky a ozdoby. Ale také i vázy, svícny či lucerny nebo výrobky z litiny. 

ručně tkané koberce

Kvalitní ubrusy z kanafasu

Ubrusy, naprony, prostírky a bytový textil je vyroben z kanafasu v různých barvách a dezénech. Ložní soupravy zahrnují kromě povlaků na přikrývky a polštáře i povlaky na malé polštářky různých tvarů včetně válečků. Látky jsou vyrobeny převážně ze tkaných barvených přízí 100% bavlny, některé s příměsí 15 % lnu. Nejsou bělené, jsou mercerované, předem vysrážené a stálobarevné při praní do 60 °C. Mercerace je způsob úpravy bavlněných textilií vyvinutý Angličanem jménem John Mercer v polovině 19. století. Působením koncentrovaného louhu sodného vlákna nejprve nabobtnají, jejich ledvinovitý průřez se změní na kruhový a délka vláken se zmenší až o 25 %. Výrobky mají mnohem vyšší pevnost, afinitu k barvivům, lesknou se jako hedvábí a jsou příjemnější na omak. Český Textil Zítka přináší vysokou kvalitu za rozumnou cenu. Vaše příbytky změní k nepoznání. 

ubrusy z kanafasu

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Kvalitní ubrusy z kanafasu jsou stále v kurzu

    Ubrusy a další bytové dopňky

    (27.7.2020 - 12:51)

    Máme jich doma několik a jsem velký zastánce ubrusů. Nicméně, teď, když jsou děti malé, tak jsme bez ubrusu 🙂 Káťa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *