Trendy v bydlení pro rok 2018

Aktuální trendy bydlení by měly být vždy při výběru podmíněny zároveň základním pravidlem, abyste se vždy cítili doma dobře. Pohodlné bydlení může být moderní, praktické i stylové. Mezi letošní interiérové trendy patří Living with Art, Modern Elegance, Sunny Place a Planet Home. Pro každý styl jsou určeny rozdílné barvy, materiály a doplňky. Všechny styly však interiér přemění v moderní bydlení.

Living with Art – bydlení, který je výrazem sebe sama

Pro milovníky umění může být rájem domov zařízený jako vlastní galerie. Styl zařízení kombinuje moderní prostředí a prvky se starobylým uměním. Původní prvky se zrcadlí v podobě extravagantních tapet například s velkými květy, obrazy a další okázalé dekorační prvky. Pestrobarevné, umělecky vyrobené koberce a starožitný nábytek lze snadno zkombinovat s novými prvky. Living with Art používá na stěnu barvy, jako je zelená, modrá a červená, které dodávají prostoru větší šířku a vytváří vysoce intenzivní zážitek z bydlení. Používají se světlé podlahy, bílé a šedé stropy vytvářející kontrast k tmavě sytým stěnám.

Tip: Jakou barvou vymalovat ložnici

Modern Elegance – pro náročné stylové bydlení

Modern Elegance je styl vyzývavý, hřejivý, měkký a elegantní. Klasický koncept zařízení s moderními prvky kombinuje moderní obkladové kameny a tapety se vzhledem dřeva či kamene s klasickými prvky, jako jsou třeba profilové lišty a rozety. Světlé prostředí, vysoký komfort a nádech hřejivého, elegantního luxusu. Svět bydlení Modern Elegance kombinuje jemné odstíny krémové až po béžovou s nádechem čistě bílé a šedé. Jemné barvy umí obklopit okolní prostor s určitou mírou lehkosti a vkusu.

Sunny Place – sluneční světlo, které rozzáří interiér

Pro milovníky slunce je zde životní styl prosvětleného interiéru zahánějícího chmury. Ve světě bydlení Sunny Place se budete cítit velmi dobře. Elegance dokáže být velmi útulná a květinové vzory v kombinaci s dřevěnými prvky ztělesňují moderní život na venkově. Používají se svíčky, kožešiny, polštáře z kůže, samet či satén. Pro Sunny Place trend jsou velmi typické vyšívané vzory s odstíny šedé a zlaté okrové dodávající pocit útulnosti. Třpytivě zlatavé odstíny odráží sluneční světlo a rozzáří celý interiér.

Planet Home – základ plný mladistvé a stále nestárnoucí generace

Styl bydlení Planet Home používá materiály pocházející z celého světa, jako je len, kožešiny, měkké kůže, korek a sisalové vlákno, které harmonicky vnáší přírodní prostředí do interiéru. Používají se zelené rostliny s velkými listy v kombinaci s robustními dřevěnými podlahami, které spolehlivě přivedou do vašeho domova kousek přírody vytvářející hotovou oázu klidu. Prostředí stylově dokreslí velká mapa světa na tapetě na stěně nebo glóbus na komodě. Planet Home vnáší ducha vodových odstínů, šedivé zelené, máty, světlý odstín benzínové a olivové barvy. Světle a tmavě šedá se používá na neutrální plochy. Matné stěny a kombinace barev dodají hloubku prostoru a zajistí ušlechtilý vzhled. Květované vzory a zvířecí prvky podtrhují přírodní ráz daného stylu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *