šicí_stroje_PR_1

Propadněte kouzlu patchworku s novým šicím strojem

Válí se Vám doma spoustu odstřižků z různých druhů látek a nevíte co s nimi? V žádném případě nemusíte zbytky látek vyhazovat! Místo toho si vyrobte originální výtvor, kterým se budete těšit sami nebo jej můžete komukoliv darovat. Obal na knihu, potah na polštář, taška nebo přehoz přes postel? S technikou patchwork pusťte uzdu své fantazii a neváhejte začít se šitím ještě dnes! Potřebujete na to jen správný šicí stroj a trochu trpělivosti na začátek. Poradíme Vám, jaký vybrat šicí stroj, aby se z nové činnosti stala zábava či dokonce nové hobby.

Usnadněte si práci s patchworkem s pořádným šicím strojem

S textilní technikou patchwork už nepřijde žádný kousek látky ve Vaší domácnosti na zmar! Kdo ještě nikdy neslyšel o této zajímavé technice, tak jde o sešívání malých a různě barevných kousků látek tak, aby vytvářely ozdobné geometrické vzory. Tímto postupem lze vytvořit umělecká díla, ať již ve formě tvorby nového kusu oblečení nebo doplňků do domácnosti. K této činnosti si vystačíte s pár pomůckami, mezi které se řadí nůžky, pravítko nebo podložka. Bez čeho se ale neobejdete, tak je pořádný šicí stroj!

Šicí stroj s delším ramenem či širokým výběrem dekorativních vzorů bude ten pravý

Tvoření patchworku se dá věnovat prakticky na každém domácím šicím stroji. Některé šicí stroje jsou však pro tuto práci vhodnější a práce s nimi je mnohem pohodlnější. Pokud se rozhodnete šít deky, potahy a jiné větší kusy materiálu, doporučuje se šicí stroj s delším ramenem, které umožní snadnou manipulaci s látkou. Při patchworku posouváte látku sami ručně, proto je vhodné pořídit šicí stroj, který umožňuje ponořit podavač pod stehovou desku. Pro ozdobné prošívání látky oceníte šicí stroj s velkým výběrem dekorativních vzorů.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *