tapety do koupelny

Samolepící tapety oživí vaši koupelnu

Rozhodnout se pro tu správnou variantu samolepicích tapet do koupelny není vůbec snadné. Koupelna musí být zejména praktická, ale i pěkná na pohled. Díky designu své koupelny můžete zcela změnit to, jak vypadá.

Voděodolná tapeta do koupelny vám pomůže změnit její vzhled bez náročných stavebních úprav. Na úpravu povrchů stěn se ve vlhkém prostředí používají speciální materiály. Tapety do koupelen mají jinou povrchovou úpravu než ty, které se používají v obytných místnostech. Lepí se rychle, jednoduše a jsou finančně dostupné.

 

Samolepící tapety do koupelny

Tapety určené do vlhkého prostředí koupelen mají povrch z vinylového materiálu, podobný jako ubrusy, které používáme na zahradě. Na dotyk jsou hladké. Tento typ tapet je vhodný do koupelen, na toalety a do kuchyně. Nemají absorbční povrch a dají se umývat. Na stěnu se lepí speciálním lepidlem. Jsou vhodné na umakart, sádrokarton, stěny a omyvatelné nátěry. Mají velmi dobrou krycí schopnost i při použití na popraskané a křivé stěny.

Jak se lepí tapety

Stěny je nutné řádně vyčistit, upravit velké nerovnosti vyrovnávací hmotou, umakarty odmastit, jemně zdrsnit povrch a odstranit staré tapety a vodou rozpustné malby. Povrch stěny musí být pevný a suchý, jinak se pod tapetou budou tvořit plísně. Čerstvou omítku nebo stěrku nejdříve napenetrujte.

 

Lepení tapet

Na nesavý podklad, jako je sádrokarton, použijte hustší lepidlo a nanášejte tenčí vrstvu na tapetu i stěnu. Tapetu přitlačujte rukama na stěnu tak, aby nevznikly vzduchové bubliny a vyhlazujte od středu ke krajům. Zbytky lepidla ihned odstraňujeme vlhkou stěrkou nebo hadrem. Na začátku si vždy zkontrolujte vzor, sérii a barevnost. Vinylové tapety jsou odolné i vůči stříkající vodě. Mohou mít květinové a geometrické vzory, nebo podobu imitace dřeva nebo kamene.

Samolepky do koupelny

Můžete vytapetovat celou koupelnu, nebo jen její část, třeba kolem umyvadla. Samolepky do koupelny jsou ideální v případě, že chcete koupelnu rychle pozměnit. Můžete si s nimi pohrát a vytvořit osvěžující změnu s jedinečnými vzory a barvami. Samolepky se ve většině případů dají použít i opakovaně.

Zdroj obrázků: idealhome.co.uk

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *