Nové sídlo Jamese Bonda 007 Elements Visitor Experience v rakouských Alpách

Filmy Jamese Bonda jsou známé díky svým velkolepým místům a akcím, které posunují hranice toho, co je technicky a lidsky možné. Produkční společnost za filmem EON (zkratka pro Vše nebo nic), ve spolupráci se společností MGM Studios a lanovkou Bergbahnen Sölden, odhaluje první trvalou budovu na světě věnující se odkazu Jamese Bonda. Kinematografická instalace “007 Elements” leží v horní části pohoří Gaislachkogl, v rakouských Alpách ve výšce téměř 10 000 stop. Příběh, který stojí za jeho výstavbou, je stejně vzrušující, jako konečný výsledek.

 

Tato nová instalace sdílí polohu vzdáleného vrcholu s kabinou horní stanice a průhlednou ledovou restaurací Q, které jsou uvedeny v nejnovějším Bond filmu, Spectre. Všechny tři struktury byly navrženy oceněným rakouským architektem Johannem Obermoserem. Pro nové zážitky návštěvníků Obermoser vytvořil v hlubinách horní duny úžasné dílo. Jediné části, které zůstanou viditelné, jsou vchod, výjezd, dvě vyčnívající okna a “náměstí”, která poskytují panorama Alpských vrcholků a tyrolských údolí.

Tip: Vylepšení bazénu pro letošní léto

Neal Callow, londýnský umělecký ředitel, který pracoval na všech filmových filmech o Bondovi s Danielem Craigem, zdůrazňuje vliv sir Kena Adama (produkčního designéra filmů současných Bondů), zejména kombinaci kruhových a přímočarých forem. “Zvláštní pozornost jsme věnovali texturám a kontrastnímu světlu a tmy,” říká Callow. “Použitím omezené palety betonu, oceli a skla jsme vyzdvihli různé prostory pomocí nadměrných nerezových dveří a závěsných stropů z perforované černé oceli, které zvyšují zvukotěsnost. Inspirovaný Kenem Adamem jsme se vydali vstříc návštěvníkům na umělecké úrovni. ”

Tino Schaedler, vedoucí oddělení designu společnosti Optimist, Inc, se sídlem v Los Angeles, dodává: “Cílem bylo odklonit se od konvenčního muzejního zážitku do poněkud prostorovější posloupnosti, která mluví smysly a připomíná spíše filmy, – kinematografické zážitky – cesta přes devět komnat vede nepostřehnutelně dolů, s různými divadelními představeními a zvukovými scénami, schopností interakce s exponáty, z nichž některé ukazují, jak byly choreografovány akční sekvence ze Spectra. návštěvníci získají pohled insiderů na tvorbu těchto ikonických filmů. ”

Projekt čelil významným stavebním překážkám. “Ledová zima v této nadmořské výšce, geologické poruchové linie a exponované místo na vrcholu vytvořily během výstavby obrovské výzvy,” říká architekt Obermoser. “Posádka tam nemohla pracovat víc než několik týdnů najednou, což znamená, že jsme ji neustále potřebovali měnit.”

Pak se počasí změnilo a v nedávné paměti přineslo jednu z nejhorších zim. “Sněžení nám zabraňovalo dostat vozidlo na místo, takže jsme skončili s tím, že musíme letět i s betonem vrtulníkem,” pokračuje Obermoser. “Je to velká konstrukce – 320 000 kubických stop.”

Budova bude udržována na úrovni 33,8 stupňů Fahrenheita, aby se zabránilo riziku rušení zmrazených základů. Nechte se zaujmout konečným výsledkem.

Zdroj: architecturaldigest.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *