Bezpečnost v koupelně

Jak na bezpečnost v koupelně? Prodejce koupelnového vybavení WellMall přináší 9 užitečných rad

Většina z nás vybírá koupelnu podle barvy obkladů, tvaru zařizovacích předmětů, ceny, … Ale co je hlavní? Bezpečnost. Co si o tom myslí prodejce koupelen WellMall?

Na bezpečnost v koupelně se zapomíná. Nebo ji zákazníci řeší až na posledním místě. My se snažíme na bezpečnost poukazovat hned v začátcích, ať už se jedná o rekonstrukci či budování nové koupelny. A nejedná se jen o kritéria při zařizování koupelny pro seniory či lidi s hendikepem. Bezpečnost musí být zajištěna bez rozdílu pro všechny uživatele koupelny.

Zařízení koupelny může zahrnovat několik důležitých faktorů, které pomohou zvýšit bezpečnost a pohodlí při používání. Zde je několik nápadů, které vám mohou pomoci:

1. Protiskluzové povrchy

Při rekonstrukci koupelny zvažte použití protiskluzových podlahových krytin, jako jsou dlaždice s texturou nebo gumové podložky. Stejně tak můžete použít podložky přímo do sprchového koutu.

2. Sprchový kout

Nahraďte vysokou vanu bezpečným sprchovým koutem s nízkým prahem. Důležitý je také dostatečně velký vstup. Sprchová zástěna Aver Due umožňuje otevřít obě křídla tak, aby byl vstup komfortní témě pro každého.

Můžete také zvážit instalaci bezpečnostních madel a židlí ve sprchovém koutě, aby se seniorům usnadnilo mytí. V nabídce WellMall těchto doplňků najdete spoustu.

3. WC

Pokud je v domácnosti senior instalujte vyšší toaletu s podporou, aby bylo sedání a vstávání snazší. Pokud ne, ujistěte se, že se budou dát dodatečně instalovat madla nebo držáky na záchodě, aby se v budoucnu dala poskytnout potřebná opora. Všichni stárneme.

4. Osvětlení

Dbejte na dostatečné osvětlení v koupelně. Můžete zvážit instalaci senzorů pohybu, které automaticky zapínají světla, když někdo vstoupí do koupelny. Pokud jsou v domácnosti děti, ušetří to spoustu prosvícené elektrické energie 😊

5. Zásuvky a elektrické přístroje

Při výběru osvětlení je důležité zohlednit správný typ svítidel pro koupelnu, které jsou odolné proti vlhkosti a splňují bezpečnostní normy. To stejně platí pro rozmístění zásuvek a spotřebičů v koupelně Je důležité si uvědomit, že instalace elektrických zařízení v koupelně vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti, proto se vždy poraďte s kvalifikovaným elektrikářem při jakýchkoli změnách nebo úpravách.

6. Ovládací prvky

Pokud je to možné, nahraďte standardní kohoutky za pákové ovládání, které jsou snazší na používání pro osoby se sníženou silou v rukou a opět snížíte spotřebu, tentokrát za vodu.

7. Dostupnost

Ujistěte se, že všechny potřebné věci jsou snadno dostupné. Přizpůsobte umístění předmětů, jako jsou ručníky, mýdla a toaletní papír, tak, aby byly ve výšce, která je pro každého člena přístupná. V domácnosti, kde jsou děti, bude třeba zajistit skříňky se saponáty a jinými prostředky klíčem!

8. Komunikace

V případě nouze zvažte instalaci nouzového tlačítka nebo telefonu v koupelně, abyste zajistili rychlou komunikaci s pomocí, pokud by byla potřeba.

9. Organizace

Udržujte koupelnu dobře uspořádanou a organizovanou. Minimalizujte překážky na podlaze, jako jsou koberce nebo elektrické kabely, které by mohly zvýšit riziko pádu.

Je také dobré konzultovat s odborníky na rekonstrukci koupelny, kteří mají zkušenosti se zařizováním těchto prostor. Na nás ve WellMall se můžete obrátit jak telefonicky, tak emailem. Rádi vám poskytneme další rady a pomůžeme tak vytvořit bezpečnou a funkční koupelnu přizpůsobenou vašim potřebám.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *