úklid bytu

Jak uklidit byt za 30 minut? Poradíme vám!

Uklízení patří k jedněm z nejvíce otravných činností, které může žena v domácnosti dělat. Občas může v životě nastat chvíle, kdy jednoduše potřebuje uklidit doslova za pět minut dvanáct. Pokud čekáte návštěvu, nebo se vám prostě nechce uklízet, můžete použít následující návod, s jehož pomocí uklidíte celý byt doslova za chviličku.

Nejviditelnější věci schovejte

Naprosto zásadní je schovat nepořádek ze všech místností někam, kam se návštěva v žádném případě nedostane, nebo kde nebude vidět. Katalogy, účtenky a noviny schovejte například do šuplíku psacího stolu. Pohozené dětské hračky odneste do dětského pokoje, kde bude mnohem méně nápadné, že nejsou uklizené.

Tašky a boty byste měli schovat do šatní skříně, neboť všichni nemusí vědět, kde právě nakupujete a kolik párů bot vlastníte. Stejně tak sportovní náčiní. I když se následujícího dne chystáte cvičit, vše bez rozdílu schovejte.

Hadřík setře vše

Pryč musí pochopitelně veškerý viditelný nepořádek, prach i čmouhy. K tomu výtečně poslouží univerzální čisticí prostředek ve spojení s hadrem vyrobeným z mikrovlákna. Použít můžete i mop na podlahu, se kterým pohodlně setřete plovoucí podlahy, na nich je prach obzvláště vidět. Je nutné odstranit i otisky prstů z kovových částí za použití čističe na sklo.

Pozornost byste měli věnovat i toaletě s koupelnou, kam se vrhněte s dezinfekčními prostředky. Domácnost je totiž často hodnocena právě podle čistoty této místnosti. Důkladně ji vydrhněte a nezapomeňte ani na místa pod okrajem mísy.

S prachem se nepárejte

Prach se usazuje neustále, s tím nic neuděláme. Vyženete ho za pomoci speciálních prostředků proti prachu, vlhkým hadříkem nebo prachovkou. Věnujte se zejména menším plochám, jako jsou poličky nebo noční stolky. Nezapomeňte ani na elektroniku, protože právě na ní je prach nejvíce vidět.

Otřete DVD přehrávač i televizi, avšak u té je nutné očistit i obrazovku, aby byla zcela čistá. Jestliže máte v místnostech koberce, neměli byste vynechat ani je. S nimi vám pomohou robotické vysavače. Před jejich zakoupením byste si však měli přečíst test robotických vysavačů, abyste si vybrali ten nejlepší.

Před návštěvou se předveďte

Zaujmout však můžete nejen čistotou, ale také něčím netradičním. Právě nyní nastala pravá chvíle na vytažení schovaných předmětů pro výjimečné příležitosti. Pokud tedy vlastníte starožitnou sbírku porcelánového nádobí, nyní je pravý okamžik na její představení.

Pozornost věnujte detailům. Zkontrolujte sklenice, zda jsou opravdu bez šmouh. Načechrejte a rozložte ozdobné polštářky na křeslech a zapůsobit můžete také čerstvým ovocem na ozdobné míse. Můžete ztlumit i světla, protože nic neschová malé nedokonalosti tak, jako lehké přítmí.

Nyní byste již měli vědět, jak svůj byt uklidit doslova za 5 minut dvanáct. Jistě se vám to v některých okamžicích bude hodit.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *