12 tipů jak vybrat zrcadlo do koupelny

Existuje nekonečný počet způsobů, jak navrhnout koupelnu, od vytvoření a rozvržení zařizovacích předmětů v prostoru, po výběr barev a příslušenství.

Ať už chcete vymalovat celou koupelnu nebo jen chcete aktualizovat svůj styl s okouzlujícím kusem během rekonstrukce, máme spoustu koupelnových zrcadlových nápadů, abyste se inspirovali. Zde jsou naše oblíbené koupelnové zrcadlové nápady a témata:

 1. Pokud jde o výzdobu, zrcadla jsou v koupelně nutností. Ale to hned neznamená, že musí být jen pro základní účel a plně postrádající osobitý styl.
 2. Zdvojnásobte úroveň a vytvořte tak vzhled, který je dvakrát tak úžasný tím, že duplikuje styl dva krát nebo dokonce tři krát.
 3. Zdvojení se nejčastěji provádí přes dvojitá umyvadla. Vícenásobná zrcadla by mohla být použita i na výšku jako alternativa k velkému zrcadlu.
 4. Buďte jedineční. Jedním z našich oblíbených nápadů na koupelnová zrcadla je volba netradičního tvaru, což je jednoduchý a účinný způsob, jak udělat velké věci ve stylové koupelně.
 5. Mnohé vintage styly nabízí zajímavé tvary a složité vzory. Je to dokonalý způsob, jak přidat do koupelny dekoraci, aniž byste přidávali zbytečné doplňky, které by rušily pokoj.
 6. Shromážděte různé velikosti anebo styly zrcadel a zavěste je do uspořádání ve stylu galerie. Ujistěte se, že jste zrcadla zaměnili vždy tak, aby doplňovali místo a navzájem si konkurovali. Uchovávejte je vždy jen na jedné stěně.
 7. Technicky je většina zrcadel zavěšena na zdi. Zavěšení zrcadla z viditelného lana nebo drátu je však skvělým způsobem, jak přidat zajímavý prvek do koupelny. Můžete si vybrat z nejrůznějších materiálů pro zavěšení zrcadla, jako je tlusté lano, abyste vytvořili námořní téma nebo drát pro modernější či průmyslové prostředí.
 8. Osvětlete zrcadla. Jednoduché zrcadlo může získat okouzlující vzhled přidáním vhodného podsvícení. Můžete zakoupit zrcadla s vestavěným osvětlením nebo je přidat do zrcadla podle vlastního výběru.
 9. Osvětlené zrcadlo je ideální pro nanášení make-upu pro vidění tváře v detailní a při tom lichotivé podobě. Jsou skvělé pro koupelny s malým přirozeným světlem. Jen se ujistěte, že vaše osvětlení je měkké, není drsné nebo fluoreskující.
 10. Nejen, že velká zrcadla vypadají zcela impozantně, ale také vám pomáhají přinést do koupelny nové světlo. To se totiž ve velkém zrcadle dobře odráží.
 11. V závislosti na vašem prostoru a stylu můžete zkusit přidání rámu kolem zrcadla, aby byl vzhled ještě dominantnější.
 12. Máte rádi minimalismus? Vsaďte na ponechání nezdobených nebarevných rámů nebo jen zrcadel bez rámů, pro více krásy v minimalistických prostorech.

Zdroj: freshome.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „12 tipů jak vybrat zrcadlo do koupelny

  Lenka

  (28.9.2018 - 10:06)

  Hezký den, děkuji Vám za článek. Právě jsme u výběru zrcadla do koupelny. Koukali jsme na spoustu stránek, ale stejně jsme si nakonec vybrali u nás v obchodu, kde si to můžete vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *