srovnání plynu a elektřiny

Změna dodavatele aneb stejná elektřina za jiné peníze

Přemýšleli jste už někdy o změně dodavatele energií? Možná jste tuto variantu zavrhli z důvodu špatných zkušeností někoho z vašich blízkých. Je pravda, že nemálo lidí už se takto napálilo a na první pohled výhodné podmínky jim přinesly jediný výsledek, a to že za energie ve finále platili ještě více než před přechodem k jinému dodavateli. Vy takhle ale dopadnout nemusíte.

Na trhu je několik poskytovatelů, kteří se snaží na svých zákaznících pouze zbohatnout. Jistě, každý chce vydělat, avšak způsob, kdy zákazníky podvedete, není tím pravým. Levná elektřina je dobrým lákadlem, a tak si spousta lidí neprostuduje další podmínky a poplatky. Buďte chytřejší, chtějte znát vše předem.

Nenechte se tak snadno zlákat

Ušetřete tisíce korun ročně, plaťte méně za náš levný plyn, neutrácejte za energie zbytečně. Všichni poskytovatelé lákají zákazníky na to stejné. Kdo z nich svým závazkům ale doopravdy dostojí? To člověk na začátku zjistí jen těžko. Může se ale orientovat podle zkušeností ostatních. Dnes v 21. století máte internet, tak si zjistěte recenze na danou společnost, než cokoliv podepíšete. Dobře si přečtěte také smlouvu a jejich webové stránky. Jestliže narazíte na nějaké nejasnosti, ptejte se. Pokud vám nebudou ochotní odpovědět, asi je něco špatně.

Přejít mohou i firmy

Když se mluví o změně dodavatele energií, zřejmě vám na mysli vyvstanou spíše domácnosti než firmy. I celé společnosti však mohou čerpat elektřinu a plyn levněji. Postup přechodu k jinému dodavateli je úplně stejný jako v případě domácnosti. Ve většině případů vám s ním pomůže přímo dodavatel, k němuž se chystáte přejít, to už je dnes standardní služba.

Jestli se nechcete spálit, orientujte se na prověřené společnosti s historií. Zajímavou nabídku najdete například na https://www.epet.cz u společnosti, jejíž historie se píše již od roku 2005.

Autor příspěvku: Redakce

3 komentáře: „Změna dodavatele aneb stejná elektřina za jiné peníze

  Dominik A.

  (3.6.2019 - 0:01)

  já pár měsíců zpět přecházel z finančního hlediska k Armexu, pač proč platit více za stejné služby, když můžu platit o několik méně

  Marek

  (27.5.2020 - 18:45)

  My jsme přecházeli k jinému dodavateli elektřiny vloni a překvapilo mě, že na tom opravdu nic není. Odebírali jsme elektřinu od nejmenovaného dodavatele a každý rok jsme platili víc, tak jsme se vloni už konečně rozhodli se poptat jinde.

   Vladimír

   (2.10.2020 - 12:42)

   Oproti dřívějšku je to podstatně snazší, taky jsme si tím doma prošli. Nám se od loňského roku cena určuje podle trhu a jak jsme z toho měli na začátku respekt, tak teď bych do nějaké fixace už nešel, ještě s ohledem na tuhle dobu, jak je to takový proměnlivý. Ušetřilo nám to fajn peníze, takže pokud dodavatel nesedí tak je určitě ok se poptat jinde, Marku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *