Zařízení bytu 1+1 ve švédském stylu

Malý jednopokojový byt ve švédském Stockholmu je neuvěřitelně dobře naplánován. Dům v rozmezí 32 m² má plně vybavenou kuchyň a prostorný obývací pokoj, který se zdvojnásobuje jako místo na spaní. Malá vstupní chodba vede i k zázemí. Světle šedé stěny rozjasní místo a dokonale doplňují dřevěné podlahy. Obývací pokoj je dostatečně velký, aby umožnil rozkládací pohovku, čtení v rohu místnosti a postel. Navíc skládací stolek a židličky dodávají okouzlující dotek do interiéru.

Švédský čistý styl

Jak je známo, Švédové milují květiny, což je zřejmě důvod, proč je tento byt zasypán rostlinami živými i na obrazech. Dotek přírody v tomhle stylu nikdy nesmí chybět. Díky nim si tento prostor více zamilujete i vy. Kuchyně má řadu možností skladování, spoustu úložného prostoru, což je vynikající. Prostředí je extrémně praktické, ale stále vám dodá útulný pocit. Okno nabízí nádherný výhled na vnitřní nádvoří budovy, kde mohou hosté během teplých letních dnů odpočívat a relaxovat. Přes malou velikost bytu, kde o vynikající plánování a místo je tak dostatečně prostorné, aby zde žili dva lidé.

Jak se inspirovat

Švédskému stylu dominuje vždy bílá a světlé šedé tóny. Pokud jsou doplněny prvky dřeva, nebo výraznější či tmavé barvy, je jich v místnosti vždy minimum. Klade se velký důraz na dostatek světla a prostoru a to i v malých bytech. Nenajdete nikdy velké množství nábytku. Žádné obrovské skříně, šatníky, komody a skříňky. Dbá se na vzdušnost prostoru, který se dobře uklízí a nestává se z něj žádné skladiště. Tato čistota prostoru se vám pak dostává do mysli, průzračnosti psychiky a do celého pojetí života. Švédský styl vám ponechá prostor i v bytě 1 + 1. Zdejší designéři to prostě umí. Převažuje elegance, lehkost, jednoduché línie a nikde nenajdete přeplácanost. Pokud chcete takto začít doma, smiřte se s tím, že možná budete muset vyhodit ¾ věcí. Nábytku, oblečení, nádobí, prostě všeho, co jste dlouho nepoužili. Nakonec se vám ale neskutečně uleví.

Zdroj: freshome.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *