barvy-osmo.cz_PR

Věnujte pozornost péči o dřevo v exteriéru díky ochranné olejové lazuře

Dřevo je krásný materiál, který splňuje nejen estetické požadavky, ale také ty nejnáročnější technické. Vzhledem k jeho skvělým vlastnostem by byla škoda zakrývat jeho přirozenou strukturu. Jako ochranu dřeva proto volíme raději ochrannou olejovou lazuru, nežli syté syntetické barvy. Pojďme se společně podívat proč vsadit na ochrannou lazuru a jak si poradit s jejím výběrem.

Zázrak pro ochranu dřeva jménem ochranná olejová lazura

Ochranná olejová lazura je spojení penetrace a lazury v jednom nátěru. Představuje proto inovativní a dlouhodobou ochranu dřeva na bázi přírodních olejů. Je velmi trvanlivá a odolná a hodí se pro ochranu dřeva ve venkovních prostorách. V exteriéru zvládne nápor větru, déšť nebo zmrznutí. Mezi její přední vlastnosti totiž patří odpuzování vody a ochrana před UV zářením, které jinak dřevo vyšisuje. Porézní povrch ochranné lazury navíc preventivně povrch dřeva chrání před napadením plísní, řasou nebo houbami, kterých byste se v exteriéru pravděpodobně nevyhli. Výsledný nátěr nepraská, neoprýskává a neodlupuje se.

Při výběru ochranné olejové lazury se zaměřte na obsah sušiny

Při výběru ochranné olejové lazury se nezaměřujte pouze na barvu produktu. Tou nejdůležitější složkou ochranné olejové lazury je množství sušiny. Ta zůstává uvnitř ošetřeného dřeva a tvoří výslednou ochranu před negativními venkovními vlivy. Proto platí, že čím více sušiny, tím je účinnost ochrany lazury silnější. Při porovnávání jednotlivých ochranných lazur je nutné srovnávat sušiny dvou podobných výrobků, které mají obsahy sušiny stanovené stejným způsobem. Ochranné olejové lazury s nadprůměrným obsahem sušiny se pohybují okolo 70% a jsou srovnatelné s průmyslově používanými produkty. Běžně využívaná ochranná olejová lazura má obsah sušiny od 25% do 50%.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *