Tip pro zdravý spánek – Není čas na novou matraci?

V dnešním rychle se měnícím světě bývá často kvalitní a dostatečně dlouhý spánek vzácným luxusem. Prioritou bývá práce, pak zase práce, sociální vyžití a zábava. Kvalitní spánek by však neměl být luxusem, nýbrž přirozenou součástí našeho šťastného a zdravého života. Naopak nedostatek spánku, nebo spánek nekvalitní, může vést až k řadě psychických i fyzických potíží. Namítáte, že spíte dostatečně dlouho a přitom se ráno probouzíte zlámaní a s pocitem jako byste ani oka nezamhouřili? Pak se zkuste zamyslet nad tím, jestli nenastal čas začít hledat problém v tom, na čem spíte.

Klíčem ke kvalitnímu spánku by měla být Vaše matrace a ta v kombinaci s vhodně zvoleným postelovým roštěm nám zaručí při spánku správné rozložení hmotnosti a dostatečnou vzdušnost.

Zvažte výměnu Vaší matrace pokud:

  • je starší než 7 let
  • probouzíte se pravidelně s bolestmi zad, případně s jiným nepohodlím
  • matrace má viditelné známky opotřebení
  • vyspali jste se lépe jinde (v hotelu, nebo u kamaráda)
  • ve vaší posteli se již necítíte pohodlně a příjemně
  • vaše postel není dostatečně velká pro všechny osoby, které v ní spí (vy, váš partner, příležitostně děti, či vaši domácí mazlíčci)
  • při stěhování zvažte, zda se vám nevyplatí koupit matraci novou

Jak na změnu?

Na našem trhu je nabídka kvalitních matrací opravdu velká, avšak nalezení správného typu matrace, který by vyhovoval vašemu tělu i rozpočtu může být obtížné. Matraci vybírejte raději ve specializovaných prodejnách (než kupříkladu v hypermarketu), tam vám budou schopni kvalifikovaně poradit s volbou materiálu, velikostí a hlavně se správnou tvrdostí. Je též vhodné si před koupí matraci vyzkoušet, i kvalitních on-line obchody mají svá kamenná lůžková studia. Je též vhodné si před koupí zjistit reference o výrobci. Stejně pečlivě, a to především s ohledem na zvolenou matraci, vybírejte i postelový rošt.  S kompatibilitou roštu a matrace by vám měl poradit prodejce.

Na svém zdraví nešetřete, ale …

Peníze vynaložené na koupi kvalitní matrace je jednou z nejlepších investic, kterou můžete do svého bytu a především pro sebe udělat. Kvalitní matrace mohou stát celé jmění, proto abychom ušetřili, je dobré sledovat různé slevové akce ověřených prodejců.  Aktuální a velice výhodnou akci Matrace 1+1 naleznete na našich webových stránkách. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *