Okrasné kameny zkrášlí vaši zahradu

Všichni se chceme na své zahradě cítit dobře, abychom tam mohli odpočívat a relaxovat. Proto se snažíme dodat zahradě, terase nebo balkónu jedinečné prvky, které zde vytvoří dokonalou oázu klidu. Tu můžete podpořit použitím kamenů.

Dekorativní kameny jsou jedinečným doplňkem každé zahrady. K vylepšení jejího vzhledu můžeme využít nepřebernou škálu různých materiálů od těch moderních až po přírodní dřevo a kámen. Okrasné kameny nabízí mnoho využití a skvěle se hodí i na naši zahradu. Musíme jen zvolit ty pravé a vybírat tak, aby do svého okolí opravdu zapadly.

Jaké kameny použít

Velké, solitérní kameny se budou skvěle vyjímat v běžných i zimních zahradách. Můžeme zvolit různé velikosti a tvořit i skupiny. Kromě běžných okrasných kamenů můžeme zvolit i skleněné kameny, které jsou v současné době dostupné v široké škále barev. Krásné jsou i lámané kameny či kamenná drť. Půvab a výjimečnost zahradě dodají kamenné zahradní fontány, sochy, koryta a pítka vyrobená z kamene. A pokud mezi tím vším položíte do trávníku či kačírku kamenné nášlapy, ze kterých vytvoříte cestičky, bude vaše zahrada naprosto dokonalá. Zvolit můžete i kamennou dlažbu a na zeď dát skládaný obklad z kamene. Krásné jsou i kamenné květináče na zahradě. Můžete v nich pěstovat květiny, okrasné trávy či keříky nebo mít bylinky ze zahrady.

Kameny na zahradě

Pomocí kamenů si můžete vytvořit krásná zákoutí i jedinečné okolí zahradního jezírka. Se zahradními kameny můžete svou zahradu proměnit k nepoznání. Solitérní kameny, osázené skalky a okrasné valouny dodají vaší zahradě zcela novou atmosféru. Ať už máte přírodní zahradu, nebo luxusní parkovou úpravu s květinovými záhony a přesně vymezenými pěšinkami, kameny se budou na vaší zahradě perfektně vyjímat. Pro vytvoření chodníčků je ideální kačírek nebo nášlapné kameny zasazené do trávníku. Splynutí terasy s okolím docílíte, když postavíte kamenné schody, zídky a připojíte obklad. V široké nabídce si vybere dnes opravdu každý. Vaše zahrada dostane nové kouzlo.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *