ložnice

Designové ložnice 2022: hravý minimalismus a udržitelnost na prvním místě

Jak si zařídit svou ložnici podle nejnovějších trendů? Roku 2022 kraluje minimalismus a udržitelnost. Jak tyto prvky zařadit do své ložnice? Přinášíme vám pár tipů. Díky nim přeměníte svou ložnici v trendy udržitelný interiér.

Udržitelné materiály, minimalismus a důraz na ekologii

Designová ložnice není nedosažitelná, stačí si zjistit, co je aktuálně v kurzu a přizpůsobit tomu vzhled a vybavení své ložnice. Pro rok 2022 je typický minimalismus, který jde ruku v ruce s udržitelností a ekologií. V praxi to znamená, že se zbavíte veškerých nepotřebných věcí z ložnice a zaměříte se na to, aby se v ní vyskytovalo co nejvíce přírodních, recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Jak na to?

ložnice

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Moderní ložnice je udržitelná ložnice

Trendy ložnice je taková ložnice, kde se nachází kvalitní postel ze dřeva a na ní leží luxusní matrace, co vám poskytne zdravý spánek a pohodlí. Největší oblibě se těší pěnové matrace, protože se dokážou dokonale přizpůsobit tvaru vašeho těla a zároveň vám poskytnou nezbytnou oporu. Podlaha v udržitelné ložnici je pokryta dřevem a veškeré další materiály, které se v ložnici nacházejí, jsou přírodního původu. Nejčastěji je v takových interiérech zastoupeno dřevo.

ložnice

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Doplňky a dekorace v eko stylu

Přírodní materiály preferujte také při výběru povlečení, přikrývek i polštářů. Nezapomínejte ani na praktický chránič matrace. Co se týče doplňků a dekorací do ložnice, opět se zaměřte na předměty, které jsou v souladu s přírodou. Zároveň to s jejich počtem nepřehánějte, abyste si ložnici nezahltily předměty, na něž se bude pouze prášit. V duchu minimalismu jsou dekorační předměty dovoleny, ale všeho s mírou.

Vhodné barvy do ložnice

Při zařizování ložnice v duchu moderních trendů musíme zmínit také barvy, které jsou aktuálně in. Ložnice je místností, kde čerpáme energii, proto jsou do této místnosti vhodné uklidňující barvy, například:

  • bílá,
  • smetanová,
  • krémová,
  • béžová,
  • šedá,
  • hnědá,
  • modrá,
  • broskvově oranžová.

Při volbě barevné palety a barvy zdí nezapomeňte vzít v úvahu také barvu vašeho nábytku, dekorací a osvětlení ložnice.

ložnice

Zdroj obrázku: stock_SK / Shutterstock.com

Využijte osvědčené tipy do ložnice dle feng shui

Minimalismus a udržitelnost jsou propojeny také s čínským učením feng shui. I toto učení totiž klade důraz na čistotu, minimum věcí a přírodní materiály. Pokud se vám ve vaší ložnici špatně usíná a často vás trápí noční můry, může být na vině špatné rozestavění nábytku v místnosti. Nastudujte si několik pravidel feng shui a v jejich duchu přestěhujte nábytek. Uvidíte, že jakmile začne energie ve vaší ložnici správně proudit, bude se vám lépe usínat i spát.

Pokojové rostliny vhodné do ložnice vám zkvalitní spánek

Součástí moderních ložnicových trendů jsou i pokojové rostliny. Ty vám totiž pomohou navodit pocit blízkosti přírody ve vašem domově, a dokonce vám mohou i zkvalitnit spánek. Některé druhy rostlin totiž čistí vzduch a vytváří kyslík po celý den, proto jsou vhodné také do místností, kde spíte. Mezi populární druhy pokojových rostlin vhodných do ložnice patří tchynin jazyk, lopatkovec a zelenec. Kromě toho, že se postarají o kvalitu vzduchu v ložnici, dokážou také zlepšit vaše psychické rozpoložení. Pohled do zeleně totiž uklidňuje.

ložnice

Zdroj obrázku: Mr Boiko Oleg / Shutterstock.com

Proměňte svou ložnici v duchu trendů roku 2022. Snažte se žít udržitelněji, s ohledem na životní prostředí a obklopte se kvalitními přírodními materiály. Nezapomeňte ani na trendy doplňky do ložnice, ale nepřehánějte to s jejich počtem. Kromě udržitelnosti je totiž v kurzu také minimalismus. Co se vhodných barev do ložnice týče, volte uklidňující barvy, například krémovou, bílou či smetanovou. V kombinaci se dřevem tyto barvy výborně vyniknou.

Zdroj náhledového obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *