zámková_dlažba

Obklopte se přírodou! Se zatravňovací dlažbou se vaše zahrada zazelená

Kdo by se nechtěl ocitnout v lůně přírody, jakmile vyjde ze dveří? Tento pocit si snadno můžeme dopřát i na své zahradě. Dokonce i pokud náš dům stojí přímo ve městě.

Jak zpevnit plochu a zároveň zachovat trávník?

Řešení je snadné. Zatravňovací dlažba totiž nemá své místo zdaleka jen na parkovištích. Využít ji můžeme téměř všude. A právě na zahradě ji oceníme.

Kde použít zatravňovací dlažbu?

Toto řešení oceníme na parkovacích stáních. Zejména, je-li v rodině využíváno vice automobilů, zabere plocha jim vyhrazená nemalý prostor. A kdo by chtěl mít kolem domu zbytečně velkou betonovou či asfaltovou plochu. Pokud umožníme, aby se parkovací místa zazelenala, zvýšíme kvalitu svého života a náš dum bude působit jako oáza klidu a pohody.

Je zatravňovací dlažba vhodná na terasu?

I když by zelená terasa jistě působila esteticky, pro její povrch je mnohem vhodnější dlažba klasická. Terasu drtivá většina z nás využívá ke stolování či k posezení s rodinou a přáteli, proto na ní jsou obvykle umístěny stůl a židle či křesílka, která pro svou stabilitu vyžadují rovnou plochu. Na terase proto preferujeme klasickou zámkovou nebo skladebnou dlažbu.

Zatravněné nebo klasické chodníčky?

Podobná situace je i u chodníčků. Zatravněná dlažba nám sice pomůže zpevnit povrch, nicméně otvory, kterými prorůstají rostliny, mohou způsobit problémy při chůzi nejen seniorům, ale také dámám v obuvi s vysokými podpatky. Proto i v tomto případě raději vybereme dlažbu klasickou.

Kde zakoupit kvalitní zatravňovací dlažbu?

Nabídka je dnes opravdu široká. Při výběru bychom měli klást důraz hlavně na kvalitu materiálu a zpracování. Skvěle provedenou zatravňovací dlažbu pořídíme u firmy Presbeton. V jejím sortimentu jsou i tvarovky a zámková dlažba.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *