bytový architekt

Kolik stojí bytový architekt? Chyby při stavbě vás mohou stát více.

Přemýšlíte, zda si vzít na pomoc bytového architekta při stavbě nového či rekonstruovaného bytu? Určitě se to vyplatí. Vyvarujete se chyb při stavbě, jejichž náprava by vás mohla stát daleko víc.

Služby bytových architektů a interiérových designérů jsou stále více v kurzu. Díky nim předejdete možným komplikacím. Architekt vám může pomoci ještě před pořízením nemovitosti, když si nejste jisti, zda jste si vybrali správně, nebo nevíte, co si vlastně koupit. Vyřeší za vás dostupnost světla, dispoziční řešení, rozmístění interiérových prvků i úložné prostory.

Tip: 15 tipů jakou zvolit barvu kuchyně

Bytoví architekti a designéři

V bytě či domě strávíme podstatnou část svého života, proto se nevyplatí šetřit za každou cenu. Cena není rozhodující kritérium. Pokud i vezmeme designéra, i přes počáteční investici nakonec ušetříte peníze, čas i spoustu starostí. Na internetu najdeme široké cenové rozpětí za služby bytového designéra. Cena vizualizace interiéru se pohybuje od 15 000 až do 40 000 korun.

Rozsah prací

Ne všechny střední i soukromé školy zaměřené na design interiérů umí absolventy dostatečně připravit, proto vybírejte pečlivě. Designér se vám má věnovat i několik měsíců. Důležité jsou reference, hotové realizace, ale i vzájemné sympatie klienta s designérem. Každý designér nabízí jiný rozsah svých služeb i výstup prací. Je třeba si předem ujasnit, co všechno od designéra očekáváme.

Ptejte se

Jestliže si necháte zhotovit návrh vybavení v designérském studiu a nakoupíte vybavení v partnerské síti, na výsledné částce ušetříte i desítky tisíc korun. Někteří designéři neúčtují cenu za vizualizaci interiéru. Není to však obecné pravidlo, proto se informujte u každého studia předem.

Vizualizace interiéru

Při kompletním návrhu interiéru vám bytový designér připraví návrh dispozičního řešení bytu včetně rozmístění nábytku. Ujasněte si styl interiéru, barvy nábytku i stěn a doplňků. Může jít i o návrh vybavení na míru s originalitou a atypickým řešením. Vypracování kompletního návrhu vizualizace zabere asi 4 až 8 týdnů. Dobrý bytový designér může mít diář obsazený i víc jak ½ roku dopředu.

Zdroj: pxhere.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *