Demolice domu

Každá demolice má svá pravidla

Máte na pozemku stavbu, kterou jste nuceni srovnat se zemí? Koupili jste starý dům, místo kterého máte v plánu na daném pozemku postavit dům nový? Nemyslete si, že si jen vypůjčíte bourací techniku a během dopoledne bude po stavbě. Před sebou v první řadě máte kolečko po úřadech.

Demolice domu má svá přesně daná pravidla. Vaším prvním úkolem bude nechat si zpracovat projekt na odstranění stavby, v němž bude mimo jiné přesně popsán nejenom samotný demoliční postup, ale také způsob, jak bude naloženo s odpady. Ty totiž musí skončit tam, kde mají. Na černou skládku raději zapomeňte, mohla by vás vyjít pěkně draho. Odpad musíte svěřit firmě, která má na nakládání s odpadem tohoto druhu oprávnění. Doporučujeme zvolit takovou, která odpad recykluje, bývá levnější.

Hygienická stanice a stavební úřad

Pokud součástí demolice stavby bude odstranění azbestové střešní krytiny, musí daná firma disponovat speciálním povolením k nakládání s nebezpečným odpadem. A ještě před tím budete muset oslovit příslušnou hygienickou stanici. Vaší další zastávkou bude stavební úřad, který vám demolici domu bude muset povolit.

Na koho se obrátit?

Máte veškeré dokumenty pohromadě? Gratulujeme. V tento okamžik vám na základě projektu může být stanovena konkrétní cenová nabídka. Například součástí demoličních prací společnosti Recyklace Přeštice, s. r. o. sídlící v Přešticích v Plzeňském kraji jsou spolu se samotnými demoličními a bouracími pracemi také recyklační práce a likvidace suti. Odvoz materiálu navíc zajišťuje vlastní autodopravou. Tu si některé firmy účtují zvlášť. Firma zároveň provozuje půjčovnu stavebních strojů a techniky, což zase umožňuje vykonat některé práce svépomocí.

Postup demolice

Objekt, který je předmětem demolice, v první řadě bude zapotřebí vyklidit. Poté dojde k odmontování oken, dveří, střechy, trámů a dalších konstrukčních komponent. Pak nastupuje demoliční bagr, který ho srovná se zemí a místo v případě potřeby vyrovná tříděnou zeminou.

Zdroj obrázků: recyklaceprestice.cz

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *