Jaká má být výška zrcadla

V zrcadle se musíte dobře vidět a upravit se. V moderních koupelnách má praktickou i designovou funkci. V malých koupelnách navíc zrcadlo opticky zvětšuje prostor. Víte, jak vysoko zrcadlo v koupelně umístit, aby vám jeho výška vyhovovala? Poradíme vám.

Ideální výška zrcadla v koupelně vzhledem k vaší výšce

Tak, jak se řeší výška umyvadla, řeší se i výška umístění zrcadla do koupelny, která se odvíjí od výšky členů domácnosti. Pokud stojíte před zrcadlem, vaše oči mají být asi v jeho středu. Ideální je mít nad hlavou ještě 10 až 20 cm místa. Pokud koupelnu využívají různě vysocí lidé, používá se univerzální výška zrcadla. Nejspodnější část zrcadla by měla být vzdálená 120 cm od země a horní okraj 200 cm.

Výšku zrcadla ovlivňuje i umyvadlo. V moderních koupelnách může být zrcadlo umístěno přímo na desce. Vypadá to velmi elegantně, ale připravte se na to, že budete neustále leštit kapky vody.

ochrana koupelny

Přilepení zrcadla pomocí oboustranné pásky

Pokud se chcete vyhnout vrtání, k nalepení zrcadla využijte lepicí pásku. Nejlepší jsou pěnové pásky, které vyrovnají nerovnosti. Pásku nalepte na zadní stranu řádně odmaštěného a očištěného povrchu zrcadla. Doporučujeme perchloretylen, technický líh nebo technický benzín. Důkladně omyjte a očistěte i místo na stěně, kde bude zrcadlo viset. Oboustrannou pásku připevněte po celém obvodu zrcadla a přesně ho přilepte na stěnu. Po přiložení na zeď ho přitlačte a chvíli držte.

Nepoužívejte k čištění alkoholové prostředky, protože mohou povrch zničit, ani ty s obsahem mastných olejů pro hydrataci pokožky, jako prostředky na mytí nádobí.

Přilepení zrcadla na zeď pomocí lepidla

Místa, kam budete dávat lepidlo, se musí důkladně očistit. Lepidlo na daný materiál povrchu nanášejte alespoň 1 cm od okrajů, naneste ho po celé zadní straně zrcadla v bodech nebo čárách. Na rozdíl od pásek zde máte po přiložení ke stěně ještě možnost zrcadlo lehce posunout a vyrovnat, než lepidlo zaschne. Připravte si nějakou podpěru, kterou dáte pod zrcadlo, než lepidlo uschne.

Myslete na to, že pokud není zrcadlo moc těžké, páska i lepidlo ho sice na místě udrží, ale případné odejmutí zrcadla ze stěny bude složité. Lepidlo či pásky se hodí k připevňování zrcadla na obklady, protože jde o rovné plochy. Pro hrbolaté povrchy kombinujte pásky a kontaktní lepidlo. Na nerovné stěny můžete použít neutrální silikon.

rekonstrukce koupelny

Pověšení zrcadla v koupelně

Výhodou pověšení zrcadla je jeho snadné sundání, ale je třeba zásahu do stěny. Na stěně vyvrtáte otvory pro hmoždinky a do nich upevníte prvky, na nichž bude viset. Pokud už nemá zrcadlo nalepené háčky, ze zadní strany zrcadla háčky nalepte. Vrchní část zrcadla bude od stěny dál než ta spodní, proto na stěnu pod spodní část zrcadla nalepte měkké terče pro oddálení zrcadla od stěny.

Často kladené otázky

Jak velké zrcadlo zvolit do koupelny?

Zrcadlo by mělo být širší než 30 cm, nejlépe alespoň 50 cm. Výška zrcadla by neměla být menší než 50 cm a kulaté zrcadlo by mělo mít průměr nejméně 40 cm.

Jak velké má být zrcadlo na celou postavu?

Zrcadlo musí být vysoké 80 cm a jeho dolní okraj musí být ve výšce 75 cm od podlahy. Pokud se postavíte do jiné vzdálenosti od zrcadla, velikost zrcadla není třeba měnit.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *