Jak zapojit pračku

Právě jste se přestěhovali, krabice již máte vybalené, knihy a sbírky komiksů a pornografie z první  republiky již mají své místo a na čase je zapojit pračku, neboť vám právě došlo čisté spodní prádlo a ponožky. Nedostatek čistého prádla je natolik akutní, že nemůžete a možná ani nechcete čekat na příjezd instalatéra, od kterého byste zcela určitě sklidili zasloužený a nikterak neskrývaný výsměch. Nezbývá, než si vyhrnout rukávy (předpokládáme, že na sobě nemáte tílko) a pustit se do práce.

Kam s ní

Je to vcelku jednoduché, neboť pračka potřebuje ke svému provozu hned několik věcí na jednom místě a místo pro pračku je tak ve většině bytů předem určené. Potřebujete přívod elektřiny, což ale můžete snadno dohnat prodlužovačkou. Na druhou stranu musíte mít na jednom místě odpad a přívod vody.

Roháček

Přívod vody je reprezentovaný funkčním rohovým ventilem (roháček), který má “pračkový závit” (ISO288/1). Pokud má rohový ventil špatný závit, bude nutné jej vyměnit, za “pračkový kulový ventil”. Postupujte takto: uzavřete vodu, odšroubujte siko kleštěmi nevhodný ventil, obalte závit nového ventilu alespoň pěti vrstvami instalatérské pásky a zašroubujte jej do ústí přívodu vody. Pusťte vodu, vyzkoušejte zda těsní a pokud nikoliv, opakujte manévr s větším množstvím instalatérské pásky. Připojte přívodní hadici pračky, pusťte vodu, otevřete roháček a zkontrolujte, zda těsní i hadice našroubovaná na rohový ventil. Pokud nikoliv, hadici odpojte a řádně očistěte její těsnící gumu, popřípadě ji vyměňte.

Odpad

Odtok vody z pračky se tradičně řeší napojením hadice na odtokový ventil, který je buď ve stěně, nebo je součástí sifonu umyvadla. Odtokovou hadici nasaďte co možná nejtěsněji, aby tlak odtékající vody hadici z ventilu nevytrhnul a neprokreslil novým sousedům na stropě mapu asijského kontinentu. Dodatečnou fixaci odtokové hadice na odtokovém potrubí můžete provést ještě nepříklad vulkanizační páskou. Pokud není k dispozici odtokový ventil napojený na odpad, nezbude než hadici strčit do umyvadla, vany, nebo sprchového koutu.

Na co dát pozor

Dbejte na to, aby pračka měla rovný stabilní podklad, aby se vám při odstřeďování příliš snadno nevydala na prohlídku bytu. V místnosti, kde bude pračka umístěna by také neměla teplota klesat pod bod mrazu, díky čemuž by voda v pračce zamrzla, což může pračku fatálně poškodit.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *