Jak vybrat světlo do ložnice, aby negativně neovlivňovalo kvalitu spánku?

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Je místem, kde spíme, kde čerpáme energii do nového dne. Může ale sloužit také k relaxaci, jako třeba ke čtení. Pokud si chcete pořádně odpočinout a dobře se vyspat, většinou si pořídíte opravdu kvalitní matraci a postel. Zároveň ale doporučujeme investovat také do osvětlení. Správné světlo do ložnice vám pomůže nejen usnout, ale navíc vytvoří pohodovou atmosféru.

Světlo do ložnice rozdělte na hlavní a vedlejší

Není praktické mít v ložnici jen jedno světlo. Podobně jako třeba obývací pokoj se osazuje více druhy osvětlení, totéž doporučujeme také v ložnici. Hlavní osvětlení má tu nevýhodu, že je silné a osvětlí celou místnost – to není potřeba, když si chcete číst. Navíc tolik světla večer před usnutím nám zpomalí vyplavování spánkového hormonu melatoninu. Takže nejen, že usneme později, ale navíc náš spánek nebude tak kvalitní. 

Hlavní světlo do ložnice

Jako hlavní světlo do ložnice doporučujeme stropní svítidla. Jsou silná a bez problému osvětlí dostatečně celou místnost. Podle designu můžete zvolit například vhodné lustry do ložnice. Tato závěsná stropní svítidla jsou stále trendy, jen je musíte dobře sladit se zbytkem nábytku a celkovým designem ložnice. Ideálně zvolte lustry do ložnice pokud máte dostatečně vysoké stropy.

Doplňkové a dekorativní lampy do ložnice

Jako vedlejší osvětlení, které plní spíše dekorativní funkci, můžete zvolit lampy do ložnice. Jsou výborné v tom, že neosvětlují příliš mnoho prostoru a dokážou vytvořit velmi útulnou a uklidňující atmosféru. Jejich intenzita světla je vhodná k relaxaci, stejně jako třeba ke čtení. Ideální je pořídit si lampu na noční stolek, to je zároveň velmi praktické. 

TIP: Přemýšlíte o designové lampě do ložnice? Načerpejte inspiraci z našeho článku – Lampy do ložnice.

Zajímavou alternativou jsou také stojací lampy do ložnice. Pokud máte volný roh pokoje, může to být výborné místo pro umístění právě takové stojací lampy. Stojací lampy do ložnice jsou teď velmi moderní a vyrábí se v mnoha různých provedeních. Musíte na ně ale mít dostatek prostoru. 

Stmívatelné LED trubice jsou zajímavou možností

Moderní osvětlení ložnice nemusí být nutně řešeno závěsným svítidlem a tradičními lampami. Jsou i jiné možnosti, a to třeba osvětlení pomocí LED trubic. Nejlépe skryté, které jen vydává světlo. Je to velmi podobné řešení jako u LED pásků. Právě v takovém případě je ale ideální volit stmívatelné LED trubice, aby bylo možné intenzitu světla dobře regulovat.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *