Rekonstrukce interiéru

Na co nezapomenout při rekonstrukci interiéru

Pokud právě začínáte rekonstruovat dům, poradíme vám, co v něm nesmí chybět. Je třeba mít dům krásný i praktický. Měl by se dát snadno uklízet a udržovat. Měl by působit příjemně i útulně a máte se v něm prostě cítit jako doma. Jaká jsou hlavní pravidla rekonstrukce interiéru?

Volba podlahové krytiny

Vše začíná podlahou a tak to vezměte pěkně od podlahy. Pro mnoho lidí je volba podlahové krytiny poměrně zásadní otázka. Možností je v dnešní době opravdu celá řada. První je na řadě volba materiálu. Pokud máte rádi klasiku a přírodní materiál, hitem jsou stále dřevěné podlahy. Další velmi oblíbenou variantou jsou plovoucí podlahy. Snadněji se udržují a dokáží navodit pocit přírodního dřeva nebo třeba kamene. Můžete je doplnit koberci a běhouny z moderních syntetických materiálů. Tato kombinace vypadá velmi dobře.

Do chodby, koupelny či kuchyně může být i dlažba, která je odolná a dobře se udržuje. Výborná jsou i nově designovaná linolea. Dnes jsou vyráběna ve skvělé kvalitě, s vysokou odolností i životností, s řadou barevných motivů, vzorů i dekorů. Koberec se hodí zejména do dětského pokoje a všech společenských místností.

Tip: Plíseň na zdi a jak se jí zbavit

Nezapomeňte na úložné prostory

Tuhle záležitost řešte hned na začátku, i v rodinném domě může být problém, kam dát věci. Často se tato oblast řeší právě při rekonstrukci. Na druhé straně, čím víc úložných prostor, tím více budete hromadit zbytečností. Prostorné šatny, komody, vestavěné skříně a různé poličky by měly dobře ladit s ostatními doplňky i s barvou stěn. Do komory či sklepa jsou vhodné policové regály. Vnitřní prostor tak velmi jednoduchým způsobem využijete na maximum.

Pokud rekonstruujete, usnadněte si život
Pokud rekonstruujete, usnadněte si život

Pořiďte si kvalitní nábytek

Kvalitní nábytek je opravdu základ. Uvažujte i o nábytku na míru. Levné dřevotřísky vám moc dlouho parádu a službu neudělají. Musíte klást důraz na zpracování a praktičnost. Stále je na prvním místě masivní surové dřevo s vysokou odolností, dlouhou životností a skvělý vzhledem v různých dekorech. Dbejte na dobrý přístup k úložnému prostoru, pohodlné zavírání i otevírání a moderní úchytky usnadňující manipulaci, které i velmi dobře vypadají.

Vsaďte na moderní inovované materiály

Prostě jděte s dobou, využijte moderních materiálů. Do interiérů se čím dál častěji využívá plast s dostupnou cenou, odolností a často zajímavým designem. Výborně se hodí i plexisklo třeba do koupelen se sprchovým koutem, nebo na optické rozdělení jednotlivých prostor do běžného interiéru. Stále je v kurzu také kov a nerez. Variant je jistě víc než dost.

Pokud rekonstruujete, usnadněte si život

Přemýšlejte prakticky. Co vám usnadní život? Pokud nechcete lézt po štaflích do nástavce vždy, když chcete převléci postele, musíte to prostě vymyslet jinak, pokud to dostatek prostoru umožňuje.  Důvěřujte také moderním technologiím. Mohou za vás ovládat žaluzie, žárovky, termostat, garážová vrata, kuchyňské přístroje i televizi. Investice se do nich se na začátku může prodražit, ale vždy můžete šáhnout po úvěru na bydlení. Přeci jen, rekonstruujete jednou maximálně dvakrát za život. 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *