ergo3

Proč je důležité mít sjednané majetkové pojištění?

Určitě už vás to minimálně jednou v životě napadlo. Hlavou vám „prosvištěla“ otázka, co by se stalo, když byste přišli o majetek? A ne vaši vinou, třeba proto, že se k vám vloupal zloděj. Hledali jste odpověď a došli k závěru, že jako jediná funkční ochrana bude pravděpodobně fungovat pojištění. Jenže dál už jste se nedostali. Přiznejte si to, byli jste tak trochu líní. Nevyplácí se to! Obětujte jen několik málo minut na efektní řešení.

Vyberte si zodpovědně z 3 variant

Každý majitel nemovitosti si může vybrat z 3 typů pojištění. Prvním z nich je pojištění domu, které funguje jako ochrana nemovitosti, přilehlých staveb i rostlinných kultur na zahradě. Více se o něm dozvíte tady. Druhým typem je pojištění domácnosti, to kryje škody na věcech movitých. Jedná se například o koberce, nábytek, spotřebiče a další. Do třetice je tu pojištění majetku, které kryje škody na movitých i nemovitých věcech. Nejdříve se tedy rozhodně pro vhodnou variantu a poté jednejte.

ergo2

Jak na pojistce ušetřit?

Cena pojištění se odvíjí od velikosti domácnosti a od její hodnoty. Nikdy se nesmí stát to, že se pojistíte na menší hodnotu. Tím riskujete, že v případě pojistného plnění dostanete jen nízkou finanční kompenzaci. Ušetříte jedině tak, že si vyberete nejvýhodnější on-line pojištění domácnosti od správné pojišťovny. Proč sjednat online? Uspoříte čas a získáte bonusy. I pojišťovny mezi sebou vedou lítý boj o každého zákazníka a bonusy a slevy jsou jejich esa v rukávu.

ergo

Pozor na aktualizace!

Aby vše fungovalo bez problémů, a vy jste měli vždy jistotu, že v případě škod dostanete náležitou finanční kompenzaci, je žádoucí pojistku cca jednou za 5 let aktualizovat. Může to být i dříve, zejména tehdy, pokud jste provedli rekonstrukci. Každá obnova hodnotu bydlení zvyšuje.
Správně pojištěná domácnost vám dodá klid a jistotu, že nezůstane na holičkách, i když dojde k velikým škodám!

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *