Vytvořte si hřejivé teplo domova díky krbovým kamnům

Kdo by nemiloval uklidňující praskání dřeva, plápolající oheň a příjemné teplo, které z krbu sálá. Jsou ale i další důvody, proč si pořídit krbová kamna. Jaké jsou jejich výhody a jak vybrat ta pravá?

Oheň byl od pradávna symbolem života a bezpečí

Už v pravěku ohříval oheň jeskynní obydlí našich předků i jejich potravu. S postupným vývojem se stal nedílnou součástí každého domova. Stále víc lidí si lámalo hlavu nad tím, jak jeho vlastnosti zachovat i v pozdějších příbytcích. A tak se zrodil zázrak zvaný kamna. V pozdější době se na ně docela zapomnělo, dnes se ale čím dál víc vracejí do našich domácností.

S krbovkami vytopíte chalupu, dům i byt

Krbová kamna seženete v kachlovém nebo plechovém provedení. Plechová se rychleji nahřejí, kachlová kamna zase udrží déle teplo. Tak jako tak s nimi můžete vyhřívat libovolně velké prostory nebo je kombinovat s jiným vytápěním. Obzvláště u rodinných domů oceníte kamna s výměníkem, která můžete propojit s radiátory. Na chatu vám bohatě postačí malá krbová kamna a pořídit si je můžete dokonce i do bytu.

Topením v kamnech ušetříte

Nejčastějším topným materiálem pro krbová kamna je palivové dřevo, které patří mezi zdroje tepla šetrné k životnímu prostředí. Navíc je to jedno z nejlevnějších paliv. Oproti plynu tak ušetříte až 50 % výdajů za topení. Rozhodně se tedy vyplatí nejen na chalupu, ale i do rodinných domů. I tam totiž mohou kamna s výměníkem bez problému sloužit jako hlavní zdroj tepla.

Plápolající oheň rozjasní každý interiér

Kamna nejsou jen topným tělesem. Slouží také jako designový prvek interiéru. Krbovky Malung Rainbow v pískovcovém provedení se skvěle hodí do světlejších místností. Působí elegantně a vytopí prostor o velikosti až 135 m³. Jako palivo můžete použít jak brikety, tak kusové dřevo.

Nebojte se složité instalace

Krbová kamna můžete umístit v podstatě kamkoli, třeba do obýváku. Stačí vám k tomu nehořlavá podložka a komín. Před jejich pořízením je dobré zjistit, jaký tah má komín a průměr kouřovodu. V nabídce najdete krbová kamna s nejrůznějším výkonem. Spočítejte proto, jak velké prostory potřebujete vytápět. Moderní krbová kamna jsou navíc vyrobena tak, aby se kouř nedostal do interiéru.

Pro krbová kamna se zastavte do Uni Hobby

Uni Hobby nabízí obrovský výběr kamen. Najdete tam jak kachlová, tak plechová a nechybí ani ty s výměníkem. Bez problému tedy pořídíte krbovky do moderního i klasického interiéru. Zajímá vás víc? Proškolený personál vám s radostí odpoví na jakékoli dotazy a pomůže vám s výběrem. Pořiďte si krbová kamna dřív, než začne zima. Radujte se z plápolajícího ohně, který hřeje a navíc lahodí oku.

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Vytvořte si hřejivé teplo domova díky krbovým kamnům

    Stanislav

    (6.11.2018 - 9:54)

    krbova kamna jsou super v tom ze se jimi da topit dost usporne
    my na to presli nedavno a dost se vyplati

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *