rekonstrukce koupelny

Jak​ ​na​ ​rekonstrukci​ ​koupelny

Koupelna je pro nás tím nejoblíbenějším místem, neboť spolu s ní den začínáme i jej končíme. Dokážete si vůbec představit, že byste se celý den obešli bez toho, že byste prošli koupelnou? Asi ne, že? A to si teprve představte, že vám koupelna začne dosluhovat nebo už jí budete muset zrekonstruovat. Právě proto pro vás máme pár typů, díky kterým ušetříte peníze i nervy.

Před začátkem

Co se prvního kroku týče, tak ten začíná u výběru té správné firmy. V dnešní době je na trhu tolik firem, že je docela obtížné vybrat si tu pravou. Začněte třeba tím, že si projdete nějaké baumarkety či koupelnová studia, protože vám to určitě usnadní výběr i návrh celé koupelny.

Důležitý je plán

Pokud si na vytvoření plánu netroufnete, pak si můžete zažádat o navržení v nějakém koupelnovém studiu, které vám za nějaký poplatek plánek jistě udělá. Budete si jej tak moci prohlédnout na počítači, který ho zobrazí naprosto realisticky. Do plánků byste měli zahrnout věci, jako je vana, sprchový kout, pračka, wc, bidet i ostatní předměty, mezi které patří umyvadlová nebo koupelnová skříňka, koš na prádlo nebo topné těleso na sušení ručníků.

rekonstrukce koupelen

Kolik si připravit peněz?

Určitě si dovedete představit, že rekonstrukce koupelny není zrovna levnou záležitostí. Pokud bydlíte ve skromnějším panelovém bytě, měli byste počítat s cenami, které se pohybují kolem 70 tisíc. Pokud máte raději lepší vybavení v podobě vířivé vany nebo v masážním sprchovém koutu, můžete počítat s tím, že se cena vyšplhá i na dvojnásobek.

TIP: Jak se zbavit plísně na zdi?

Jak je to s placením?

Pokud se jedná o slušnou firmu, pak vám sama nabídne způsob, který je pro zákazníka vhodný. Firma si většinou bere zálohu ve výši 60-80%. Zbývá nám 20-40%, čemuž se říká konečný doplatek. Jak už z názvu plyne, tak konečný doplatek se platí až za odvedenou práci.

Dále přichází destrukce

Snad jste si nemysleli, že rekonstrukce koupelny začíná navezením materiálů? Pokud se rozhodnete pro novější koupelnu, musíte si nejprve připravit nové místo. Z toho nám vyplývá, že rekonstrukce začíná rozbouráním koupelny starší a následným odvezením suti. I přes to, že je jedná o destrukci, nebouráme tak, že si vezmeme palici a všechno rozbijeme.

Ze všeho nejdříve se musí odpojit elektřina, voda a případně i plyn. Jak budete mít tento krok hotový, můžete se pustit do bezpečného rozebírání jádra. Pokud bydlíte ve starších domácnostech, kde je koupelna zděná, pak musíte nevyhovující stěn prostě zbourat. Akorát si dejte pozor, aby se vám nepodařilo zbourat stěnu nosnou.

Zbouranou suť je třeba odvézt a k tomu slouží kontejner, který si budete muset objednat. Cena zapůjčení se pohybuje kolem 1200 Kč za 3,5 kubíku.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *