Interiérový design jako nový trend

Byt již máte, ale abyste si z nového prostoru vytvořili domov, který vám bude dělat radost každý den, na to vám již nezbývá čas, energie a dokonce nejste dostatečně kreativní na to, abyste stvořili něco, co se bude líbit vám a alespoň jedné další bytosti ve známém vesmíru (a to je docela solidní záběr). V takovém případě se nabízí využití služeb a invence bytového architekta, či designéra. Tyto služby se v posledních letech v tuzemsku těší větší a větší oblibě.

Práce designéra se vyplatí

Většina lidí a zdrojů sice radí, abyste služeb profesionálního interiérového studia začali využívat ještě před koupí konkrétní nemovitosti. Takový bytový designér je však ve svém živlu zejména v okamžiku, kdy jej postavíte před konkrétní situaci, kterou je třeba kreativně a funkčně vyřešit. Jeho doménou je práce se světlem, dispozice bytu, rozmístění interiérových prvků apod. To však nikterak neodporuje faktu, že investice do služeb bytových designérů může s pořízením, či úpravami bydlení významně pomoci.

Kolik a kdo to zaplatí?

Pojednávané služby samozřejmě ve finále zaplatíte vy, ale dobrou zprávou je to, že je možné je hradit z úvěru na bydlení. Ceny za vizualizace studií interiérového designu se pro představu pohybují okolo 600 za metr čtvereční, ale od tohoto průměru se samozřejmě některá studia, či designéři výrazně odchylují na obě strany. Dobré je vědět, že některá designérská studia mají partnerské společnosti, které jim dodávají vybavení a pokud se dohodnete, že zboží odeberete právě od nich, často nakonec designérskou práci neplatíte, nebo dostanete velmi podstatnou slevu.

Jak vybírat

V první řadě samozřejmě zvolte takové studio, které svými cenami odpovídá vašim finančním možnostem. To, co by vás mělo zajímat v druhé řadě, je to, kdo konkrétně bude návrh vypracovávat a dobře si prohlédnout jeho počiny z posledních let jak ve formě vizualizací, tak realizací. Pamatujte ovšem i na to, že různí designéři a designérská studia pracují různými způsoby a dají se od nich očekávat různé služby a dobré tak je, vše si hned na začátku vyjasnit, abyste nebyli v průběhu prací překvapeni. Počítejte také s tím, že spolupráce s interiérovými designéry je časově náročná a do jisté míry i důvěrná záležitost, neboť designér by měl poznat vás a váš vkus a seznámit se s vašimi požadavky a představami. Pokud se designér bude od počátku starat pouze o dispozice obytného prostoru, znovu svoji volbu designéra zvažte.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *