plisé žaluzie

Interiér oživí plisé žaluzie

Pokud chcete něco zvláštního a zajímavého místo klasických typů žaluzií a rolet na vaše okna, zkuste třeba plisé žaluzie. Plisé se hojně používalo v minulosti v oblasti módy. A kdo neměl plisovanou sukni, byl naprosto mimo současné obzory. Nyní se plisé vrací zejména v oblasti interiérů. Jde o speciální druh textilie s uměle vytvořenými záhyby, kdy látka tvoří tvar harmoniky či skládaného vějíře. A právě díky tomuto natvarování látky patří plisé žaluzie k jedněm z nejuniverzálnějších forem zastínění a mají spoustu praktických výhod.

Mnohoúčelnost a plisé žaluzie

Speciální plisovaná látka se nabízí ve více než 400 odstínech a dokáže se přizpůsobit různým tvarům oken. Hodí se do moderního designu s okny kulatými, šikmými, trojúhelníkovými i víceúhelníkovými. Plisé žaluzie jsou výborným systémem zastínění, který dokáže zastínit veškerá atypická okna, ale je také především výjimečný jeho způsobem ovládání. Plisé žaluzie totiž můžete ovládat nezávisle z obou stran, ze shora a zdola, zastínit jen konkrétní část okna, která je momentálně třeba. Vytvoříte tak i velmi zajímavý efekt, který nabízí společnost Louver.cz.

plise zaluzie

Kombinace látek, design a žaluzie Den&Noc

Nespornou výhodou je také možnost kombinace dvou různých látek. Větší množství se již moc nedoporučuje. Například typ zastínění nazývaný Den&Noc, dokáže perfektně a vysoce účelně kombinovat látku transparentní, vhodnou k používání na den, skvěle imitující záclonu a k tomu látku vhodnou k zatemnění na večer i noc. Takovéto plisé žaluzie mohou být krásné, praktické a vysoce efektivní.

Horizontální žaluzie

Můžete typy žaluzií i kombinovat a volit horizontální žaluzie. Jednotlivé lamely jsou k zemi v horizontální poloze a navzájem jsou propojeny řetízky, lanky či provázky. Jsou hojně používané zejména pro jejich praktičnost, dlouhou životnost a velmi snadné ovládání. Lze tak lamely naklápět nebo roletu vytáhnout nahoru či stáhnout dolů. Díky možnosti naklápění lamel lze plynule regulovat propustnost světla do místnosti.

horizontální žaluzie

Komfort a automatizace

Opravdu velký výběr odstínů barev a různých designů je možné začlenit do každého interiéru a učinit z něj velmi zajímavý prostor. Vysoce efektní a elegantní doplněk plně zastává svou praktickou funkční stránku. Komfortní ovládání vám zaručí elektromotor Somfy, kterým je možné vybavit horizontální žaluzie místo ruční manipulace se žaluziemi. Horizontální žaluzie pak ovládáte pouze pomocí tlačítka.

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *