Dejte svému domu i zahradě novou dimenzi

Máte pocit, že fasádě vašeho domu, či jeho interiéru chybí šmrnc? Tak jim jej dodejte! Třeba prostřednictvím kamene.

Okamžité změny vám umožní docílit například kamenný obklad, jež váš dům během krátké doby dokáže obléct do nového luxusního hávu. Se zdmi ve vaší domácnosti si pak hravě poradí kamenné obkladové pásky. Stačí jedna obložená stěna ve vaší ložnici či obýváku a váš byt může směle konkurovat interiérům z pera věhlasných designérů.

Kámen stavebním materiálem

Možnosti kamene ovšem sahají mnohem dál. Klasikou jsou například kamenné schody. Jsou pevné, odolné a hned tak něco vydrží. Své o tom věděli už naši předci, kteří kámen coby stavební materiál používali už v 9. století! Spolu se dřevem tak kámen patří mezi materiály, jež přežily tisíciletí. Na tom už něco bude.

Kamenná drť, nebo nášlapné kameny?

Stejné oblibě se kámen těší i dnes, kdy je jeho využití mnohem širší. Jen jeho použití při stavbě různých cest a cestiček je velmi široké. Na ně můžeme použít drobnou kamennou drť stejně jako luxusní nášlapné kameny z břidlice.

Dekorativní kameny a obelisky

Chcete-li na své zahradě vytvořit impozantní zákoutí, rozestavte mezi své oblíbené stromky a keře různé dekorativní kameny. Nemusí jich být moc. Obecně platí, že čím větší a dominantnější kámen použijete, tím více prostoru kolem něj byste mu měli dopřát. To platí především na solitérní kameny a obelisky.

Kameny různých barev i tvarů

Bez osazení kameny si nedokážeme představit jezírka, přírodní rybníčky i potůčky. I k nim kameny neodmyslitelně patří, ať již se jedná o tradiční kačírek, nebo okrasné valouny různých velikostí i barev. Okrasné kameny tak můžete mít ale i červené či černé. Na výběr máte i různé tvary kamenů. Hranaté, kulaté, působivé jsou i kameny s duhovým dezénem.

Zahrada místem k relaxaci

Své zahradě prostřednictvím kamenů můžete dodat naprosto novou dimenzi. V kombinaci s vhodnými rostlinami a osvětlením se obzvláště ve večerních hodinách taková zahrada promění v ryze relaxační prostor. Pak už vám bude chybět jen lehátko, na které se uložíte a až do rozednění se budete kochat pohledem na rozzářenou hvězdnou oblohu. Nezní to lákavě?

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *