Bungalov má své kouzlo

Bungalov je lehká obytná stavba, která má zpravidla pravidelný, někdy až čtvercový půdorys, doplněný o pěknou vstupní verandu. Klasický bungalov má pouze jedno podlaží a stojí pouze na jedné výškové úrovni. Pokud jde o dvě výškové úrovně, je tato vyšší stavby nazývána půlpatro. Někdy jej označujeme jako dům s jedním nebo jeden a půl patrem.

Současný bungalov

Pod názvem bungalov se v dnešní době staví přízemní domy, které jsou vybaveny zpravidla verandou nebo terasou. Získaly si oblibu ve všech částech světa. Název má anglickou podobu, ale úplně původně vůbec bungalov nepochází z Evropy. Jde o název, který zněl původně bangala a domorodí obyvatelé tropického regionu takto označovali svá jednoduchá a lehká obydlí. Bangaly disponovaly doškovou střechou s převislými okapy a poskytovaly svým obyvatelům přes svou jednoduchost dostatečné pohodlí. Koncem 19. století se v angličtině začalo slovo bungalow používat pro letní prázdninové domky.

Náš typ: Stavební povolení

Veletrh FOR ARCH Praha

Na přelomu 19. a 20. století objevili ono kouzlo bungalovů také architekti v severní Americe a bungalovy se postupně začlenily mezi oblíbené typy moderního rodinného bydlení. Společnost Haas Fertigbau Chanovice se inspirovala a představila při účasti na veletrhu FOR ARCH Praha svou zbrusu novou stavbu v jejich nabídce bungalovů. Novinka návštěvníky velice zaujala. Jde o nový dům Moony.

Bungalov Moony

Bungalov Moony je nově navržen pro ty nejnáročnější zákazníky. Hned na první pohled vás upoutá jeho styl. Na domě jsou také použity veškeré inovované a špičkové materiály, které byly certifikovány. Dřevěné konstrukce Haas Fertigbau jsou zárukou přímo prémiových vlastností nového bungalovu, kterými stoprocentně disponuje. Obvodová stěna je z THERMO-PROTECT systému s parozábranou v provedení Premium s U=0,14 W/m²K. Okna a balkonové dveře HOCO s kvalitním izolačním trojsklem s U=0,7 W/m²K.

Dispozice bungalovu

Moony je v dispozici 4+kk a součástí domu je také garáž. Hned za vstupní chodbou najdete technickou místnost a WC. V podélné ose umístěn velmi prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem a v pravé části domu jsou další tři pokoje a koupelna. Nové nájemníky nadchne pohodlný přístup do zahrady za domem z obývacího pokoje i ze zadní ložnice. V bungalovu oceníte čistý vzduch v interiéru, nízkou energetickou náročnost nebo výborné akustické vlastnosti. Nový bungalov Moony je v provedení NA KLÍČ dostupný za cenu 4 204 500 korun včetně DPH.

Zdroj: Nový bungalov pro náročné zákazníky

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *