Stylové dekorace

5 levných způsobů, jak udělat svůj domov luxusnějším

Pro to, aby váš domov vypadal jako vystřižený z Pinterestu nepotřebujete miliony na svém účtu. Jak praví jeden motivační citát: Fake it till you make it. V interiérovém designu to znamená mít dobrý vkus, pár nápadů a chuť být kreativní. Že vám něco z toho chybí? Nevadí, inspirujte se našimi tipy.

1. Vázy 3× jinak

Jakmile se navoníte poslední kapkou vašeho oblíbeného parfému, nezbavujte se flakonku. Některé flakonky bývají tak krásné, že je škoda je vyhodit a nevyužít je třeba jako malou vázu na sušené květiny. Stejně dobře poslouží i prázdná láhev od kvalitního alkoholu, z níž lze vytvořit stylové zátiší na konferenčním stolku či poličce. Nádherně vypadá například černá láhev ginu Hendrick’s nebo modrobílý Etsu gin.

2. Stylová zrcadla

Zrcadlo dokáže v místnosti vykouzlit doslova zázraky na počkání – opticky ji zvětšit, dodat ji punc luxusu a pak je tu samozřejmě praktická funkce. Poohlédněte se po zrcadle se zdobeným rámem ve zlaté nebo stříbrné barvě a nebojte se kombinovat i několik různě tvarovaných kousků vedle sebe.

3. Tapety jsou stále in

Jak přetvořit obyčejný pokoj v přepychové apartmá? Ozdobte stěny tapetou. Tapety ještě nikdy nevyšly z módy, z hlediska trendů se mění pouze jejich vzory. Dojem luxusu vytvoří v ložnici, v chodbě i v kuchyni. Kýženého efektu docílíte pomocí květinových vzorů, geometrických tvarů v černobílé kombinaci, doslova zenově pak působí motivy ptáčků či motivy japonské zahrady.

4. Pestrobarevný vzorovaný koberec

Ladíte svůj domov převážně do neutrálních tónů, ale máte pocit, že tomu něco schází? Možná je to právě vzorovaný koberec s orientální nádechem. Nemusíte přitom ani do perského obchodu nebo k Aladinovi – stačí se podívat na internetové bazary, kde se dají ulovit slušné kousky za přijatelnou cenu.

5. Vyšperkujte to

Polštářky, zdobené skleněné svícny, umělé květiny. To poslední, co interiér vašeho příbytku potřebuje, jsou šperky. Vyberte si takové, které odráží vaši osobnost, protože právě v těchto detailech se skrývá duše každého domova. Na tom, zda ji objevíte ve starožitných soškách nebo abstraktním umění, nesejde. Důležité je, že to bude vaše.

Zdroj obrázku: Unsplash

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *