Antilla

10 nejluxusnějších staveb na světě

Víte, jaké jsou nejluxusnější a nejdražší nemovitosti na světě? Můžete si je i koupit. Tento žebříček obsahuje nemovitosti na realitním trhu. Investice do nemovitostí jsou stále více oblíbené mezi investory. To se děje i na úkor akcií a dluhopisů. Zvýšení ceny také dělá poptávka po těchto nemovitostech. A zajímavostí je, že oproti loňskému roku došlo k nárůstu cen mnohdy více než o dvojnásobek.

Nejluxusnější skleněná Antilla

V tuto chvíli má nejluxusnější nemovitost světa hodnotu 1 miliardu dolarů a nalézá se v Bombaji. Výstřední skleněná budova je pojmenovaná Antilla podle mytického ostrova v Atlantiku. Momentálně ji vlastní nejbohatší muž Indie Mukesh Ambani a žena Nita. Stavba má neuvěřitelných 27 pater a zajímavostí je, že jsou vždy každá 2 patra stejná. Je v rozloze 40.000 m² plochy a o provoz se stará 600 zaměstnanců. Budova má 6 podzemních pater, která jsou určena k parkování, 6 přistávacích ploch pro vrtulníky a krásné zahrady. Svým luxusem, nákladností, rozlohou i provedením tato stavba vysoce převyšuje všechny ostatní luxusní nemovitosti v žebříčku 10 nejluxusnějších staveb na světě.

Antilla

Vila Leopolda, Cote D’Azur, Francie

Na druhém místě na žebříčku luxusních nemovitostí je Vila Leopolda ve Villefranche-sur-Mer na Francouzské Riviéře. Její hodnota je 500 milionů dolarů a vila byla postavena v roce 1902 pro jednu z milenek, belgickým králem Leopoldem II. Mezi její majitele patřil miliardář Bill Gates, chtěl ji zakoupit i ruský miliardář Michail Prochorov, který odstoupil od smlouvy a přišel o zálohu ve výši 50 milionů eur. Majitelkou je vdova po movitém bankéři Lily Safra. V paláci je k dispozici soukromé kino nebo dráha na bowling. Zajímavostí je, že vila má víc koupelen než ložnic, leží na pozemku o rozloze 80.000 m², kde je i několik domů pro hosty, služebnictvo, bazénů, kurtů a dalších sportovních hřišť.

 Vila Leopolda, Cote D’Azur

Luxusní středisko Hamptons a Fair Field

Třetím nejdražším sídlem v hodnotě 248,5 milionů dolarů je v luxusním středisku Hamptons budova Fair Field ve Spojených státech. Vlastníkem monstrózního panství je Ira Rennert. Luxusní sídlo má 29 ložnic, 39 koupelen, 2 tenisové kurty, bazén a dráha na bowling.

hamptons a fair field

Penthouse na prestižní adrese One Hyde Park

Čtvrtou příčku drží Penthouse a nachází se na prestižní adrese One Hyde Park v londýnském Knightsbridge. Neznámý kupec ji koupil za 237 milionů dolarů, což je rekord v oblasti ceny prodeje bytů. Úchvatný dvoupodlažní apartmán má neprůstřelná okna, čističku vzduchu, důmyslný kryt, speciálně vycvičené bodyguardy a také pokojovou službu 24 hodin denně k dispozici.

Penthouse

Sídlo Beverly Hills v Los Angeles

Pátou příčku drží luxusní sídlo mediálního magnáta Williama Randolpha Hearste v Beverly Hills v Los Angeles. Mezi luxusní vybavení tohoto sídla v hodnotě 168 milionů dolarů patří mimo mnoho jiných vychytávek i divadlo nebo disco sál.

Beverly Hills

Vila Franchuk

Šestá příčka náleží Vile Franchuk v Londýnském Kensingtonu v hodnotě 161 milionů dolarů. Tato budova byla původně dívčí školou a je přestavěna na luxusní honosné sídlo s vnitřním bazénem, kinem, saunou a tělocvičnou. Současnou majitelkou vily je Elena Franchuk, známá svoji rozsáhlou aktivitou v boji proti nemoci AIDS.

vila franchuk

Luxusní lyžařská chata v americké Montaně

Sedmou příčku luxusních nemovitostí drží luxusní lyžařská chata v americké Montaně v hodnotě 155 milionu dolarů, s úžasným výhledem a soukromým lyžařským vlekem. Je zde podlahové vytápění v každé místnosti po celém domě a navíc je vytápěná také příjezdová cesta, která tak zaručuje celoroční dostupnost. K vybavení této luxusní chaty patří vnitřní i venkovní bazén, tělocvična a vinný sklep.

chata montana

Farma Cooper Beech v Greenwich

Osmou příčku drží Farma Cooper Beech v Greenwich a má hodnotu 140 milionů dolarů. Předchozím vlastním byl dřevařský magnát John Rudey a nyní je nový vlastník opět neznámý. Zajímavostí je, že dům byl ve své době prodeje nejdražším prodaným domem ve Spojených státech.

farma cooper beech v greenwich

Maison de L’Amitié – Dům přátelství

Devátou příčku drží Maison de L’Amitié, tedy Dům přátelství, který byl původně ve vlastnictví miliardáře Donalda Trumpa, v hodnotě 125 milionů dolarů jej nyní odkoupil ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev. Sídlo leží přímo u oceánu v Palm Beach na Floridě a v jeho interiéru je příslušenství ze zlata a diamantů i garáž pro 50 vozů.

maison de lamitie

Fleur de Lys

Desátou příčku drží honosná nemovitost známá jako Fleur de Lys. Momentálně je nejdražším domem, prodaným ve Spojených státech amerických. Vlastník nemovitosti je opět neznámý a nemovitost zaplatil 102 milionů dolarů. V nemovitosti je k dispozici vlastní atletická dráha, dvoupatrová knihovna a taneční sál.

fleur de lys

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *