Látkové rolety

Jak se nejlépe bránit proti horku?

Vysoké teploty jsou tady. Máte s nimi problém a chcete se ve svém domově stále cítit příjemně? Podívejte se s námi na několik rad, jak se vysokým teplotám bránit. Není to zase až tak složité, jak si mnoho lidí myslí.

Nepouštějte do interiéru sluneční paprsky

Proč se váš interiér často ohřívá až na nesnesitelnou úroveň? Je to proto, že do něho pronikají sluneční paprsky, které ho následně ohřívají. Když tomu zamezíte, eliminujete i samotné ohřívání. Jak na to? Mohou pomoci běžné levné žaluzie. Ty jenom zatáhnete a následně máte jistotu, že slunce zastavíte u okna a částečně paprsky také odrazíte zpět. Tuto možnost doporučujeme i z řady jiných důvodů, kam patří:

  • Snadná instalace na jakékoliv okno
  • Jednoduché ovládání a použití
  • Mnoho barevných možností

Vytvářejte průvan

Cestou, jak eliminovat vysoké teploty je také větrání. To by mělo probíhat vždy časně ráno a také pozdě večer. Tedy v době, kdy venkovní teploty nejsou tak vysoké. Důležité je vytvořit průvan, který pomůže interiér nejenom ochladit, ale teplý stojatý vzduch vyfoukne ven. Pokud u oken používáte kvalitní rolety, je třeba je roztáhnout, aby měl vzduch dokonale volný přístup v každém okně. Takto větrejte i pár desítek minut, dokud interiér dostatečně neochladíte.

Zkuste klimatizaci

Moderní možnost, která se dnes pomalu ale jistě stává standardem. Pokud rekonstruujete, nebo máte v plánu jiné úpravy, popřemýšlejte i klasické vnitřní a venkovní jednotce. Lákadlem je dnes hlavně nízká spotřeba a vysoký výkon. Použít ale můžete i jednodušší řešení, kterým je mobilní klimatizace. Jednoduše ji umístíte na požadované místo, zapojíte do elektřiny a zapnete, a už jenom nastavíte požadovanou teplotu. Jediné, co je třeba, je z okna vystrčit hadici pro odvod teplého vzduchu. Rázem máte jistotu, že i v době tropických teplot bude u vás doma velmi příjemně.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *