domov_a_osvetleni_PR

Změňte vzhled interiéru nábytkem i osvětlením

Nároky na funkční a útulný domov v poslední době stále rostou. Trávíme doma stále více času a kromě volnočasových a rodinných aktivit pracujeme často z domova. Novému životnímu stylu a tempu se proto snažíme přizpůsobit i svůj interiér. Stylový designový nábytek a vhodné osvětlení přispěje k celkové atmosféře.

Hra světla a stínu

Bez správně zvoleného a umístěného osvětlení nebude ani ten nejlépe zařízený interiér zcela dokonalý. Hra světla a stínu je totiž mocná, dokáže z tmavých zákoutí udělat oázy klidu, kde rádi usednete s knihou k odpočinku, anebo vytvořit příliš osluněných místností příjemný stinný prostor. Světla dělíme podle jejich určení. Nezapomeňte použít výhodné akce, slevy a kódy jako třeba světla24 slevový kód.  

Jak vybrat to správné osvětlení 

Nejprve zvolte stropní svítidla, která osvítí celou místnost. Míru světla volte podle aktivit, které v dané místnosti vykonáváme. Na vaření a úklid je třeba více světla. Vhodná jsou bodová stropní světla, která zajistí dostatečné světlo na daném prostoru i jemná přisazená stropní svítidla. Designové lustry dostatečně osaďte žárovkami s potřebnou svítivostí. Oblíbené jsou i LED pásky a světla v lištách.

Vhodné nasvícení prostoru

Při sledování televize je třeba nasvítit jen menší prostor pro navození správné atmosféry. Stolní lampičky na nočních stolcích u postele zase poslouží jako nouzové světlo. Pro čtení si zajistěte dostatek světla na čtení. To platí i pro nasvícení kancelářského stolu, kde pracujete na počítači, nebo se u něj děti učí. Stolní lampičky, stojací lampy a závěsné lampy na zeď slouží jako doplňková světla. Využít můžete i stmívače pro regulaci množství světla. 

Dělení prostoru na zóny

Po rozdělení prostor na zóny podle činností, které v nich vykonáváte, zvolte vhodné osvětlení. Obývací pokoj s kuchyňským koutem rozdělte na kuchyňskou část s hlavním osvětlením, osvětlením pracovní desky s mycím i varným centrem a ostatními doplňkovými světly k dokreslení atmosféry. Pak ji oddělte od jídelní části s centrálním osvětlením nad jídelním stolem. Obývák má mít kromě centrálního osvětlení i pár menších zdrojů světla pro navození správné nálady v zónách

Osvětlení pro relaxaci a lepší spánek

ložnici si chceme odpočinout, což se musí promyslet do detailu. Podobně je to v dětském pokoji zóně na spaní a pokoji pro hosty. Na výběru postele a matrace si dejte záležet. Na její čelo můžete připnout lampičky, nebo dát stolní lampičky na noční stolky. K designu postele slaďte skříně, komody i toaletní stolek. Stropní svítidlo v ložnici volte decentní. V této místnosti bývá chladněji a daří se tu rostlinám, které čistí a zvlhčují vzduch a díky zelené barvě uklidňují

Světla, která nezkreslují

I v malé koupelně se dá vytvořit prostor pro relaxaci. Zkuste ji oživit výraznějšími prvky a detaily. Do koupelny můžete zvolit kvalitně ošetřené dřevo, které odolá vlhkosti nebo barevnější nábytek. Pokud chcete zvolit neutrální barvy, přidejte k nim výraznější doplňky, aromalampu i svíčky. Koupelnové světlo musí splňovat normy kvůli vlhkosti a poskytnout dostatek světla. Vhodná je i stropní lampa. Nezbytné je nezkreslující světlo nad zrcadlo, abyste viděli všechny kosmetické úpravy. 

Posviťte si na cestu

Chodbu a předsíň proměňte v užitečný a příjemný prostor. Tyto místnosti jsou vstupní branou do vašeho domu, která dělá první dojem. Nenechávejte ji prázdnou. Podlahu oživí barevný běhoun, na stěnu pověste zrcadlo v zajímavém rámu a prostor doplňte prostornou šatní stěnou na kabáty, boty, šátky, šály a čepice, ale i klíče a dopisy. Přidejte vhodné stropní světlo, bodová světla nebo LED pásky, které osvětlí celou délkou chodby. Aby byl prostor dokonalý, vsaďte na výhodné nákupy v akcích, slevách a s pomoví kupónů a kódů jako slevový kod signal nábytek.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *