pracovní rukavice

Typy pracovních rukavic

Práce na stavbě, při rekonstrukci, v dílně, anebo třeba venku při zahradnických pracích… Všude tam bude člověk potřebovat kvalitní pracovní rukavice, které ochrání jeho ruce před zraněním nebo třeba před mrazem. Pracovní rukavice jsou ale široký pojem, jak se v nich zorientovat?

Ochranné rukavice

Ochranné rukavice se vybírají nejen podle prostředí, ve kterém pracujete, ale také podle druhu činnosti, kterou vykonáváte. Ochranné rukavice chrání pokožku rukou, která je ve skutečnosti velice citlivá, před vnějšími vlivy. Tyto vnější vlivy, a tedy i zdroje poškození pokožky, mohou být také různého druhu.

Rukavice by měly vždy v mezích možností splňovat především dostatečně kvalitní úchopové vlastnosti. Dále potom odolnost se zaměřením na tu či onu vlastnost. 

Různé rukavice pro různá rizika

Extrémně vysoké teploty jsou pro přímý kontakt s pokožkou logicky nesmírně nebezpečné. Stejně tak je ale třeba chránit se i před chladem. K zajištění ochrany při práci lze využít rukavic, které jsou svým materiálem uzpůsobeny, pro teplotní izolaci a udržení potřebné teploty. Své využití najdou zateplené pracovní rukavice například v potravinářském průmyslu. Zimní pracovní rukavice se hodí pro jakoukoliv práci venku v zimním období.

Od ochranných rukavic na sváření se zase očekává vysoká kvalita ve smyslu izolačních schopností. Nepropustnost roztaveného kovu skrz rukavice je onou zárukou bezpečnosti, o níž nám jde především. Kvalitní kůže, ze které je většina svářečských rukavic vyrobena, je zárukou bezpečnosti. Uplatnění najdou takové rukavice i u sklářů při tavení skla.

Při práci s chemikáliemi hrozí poleptání a popáleniny pokožky. Proto je odolnost rukavic proti průniku agresivních chemikálií rozhodující. Důležitá je samozřejmě i odolnost proti mechanickému protržení. Vysoce kvalitní příze a kovová vlákna mohou nabídnout dostatečnou stabilitu, neprostupnost i pro ostré předměty. Takový typ rukavic chrání dobře pokožku před pořezáním od zápěstí až k samým konečkům prstů. Pokud jsou navíc bezešvé a poddajné, každá práce se s nimi vykonává velmi snadno a také bezpečně, i práce s ostrými předměty.

Širokou nabídku pracovních rukavic najdou zákazníci třeba na Hoffmann Group, i vy si z nich nepochybně vyberete přesně takové, které odpovídají činnosti, kterou se chystáte vykonávat.

Zdroj obrázku:

Michael Smolkin / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *